Prague International Chess Festival

Mistr ČR a mistryně ČR v Budějovicích

15.06.2018 15:07 | FIDE Open České Budějovice 2018

Utěšená šachová klání vypuknou příští týden v Českých Budějovicích. O titul Mistryně ČR bude usilovat v uzavřeném turnaji deset šachistek.

WGM Joanna Worek, WIM Kristýna Petrová, WFM Natálie Kaňáková, WIM Magdaléna Miturová, WGM Olga Sikorová, WIM Martina Kořenová, WIM Nataša Richterová, WFM Nela Pýchová, Karin Němcová a Jana Zpěváková. Mistryni ČR budeme znát 29.června po odehrání všech 9ti kol.

Zároveň proběhne Šachový festival České Budějovice, který v sobě zahrnuje 3 samostatné turnaje. Uzavřený velmistrovský turnaj, který bude opět silně obsazen. Pro zisk velmistrovské normy je zapotřebí získat 6 bodů z 9 partií. Dále se hraje FIDE Open České Budějovice a FIDE Open univerzity (pro šachisty s ratingem menším než 1850 Elo).

Cenový fond pro MČR žen je 80.000,-Kč a pro šachový festival 150.000,-Kč. Ceny jsou vypsány i pro jednotlivé ratingové kategorie. Celkem z 20 šachovnic budou online přenosy. Ještě je možné se přihlásit do Openů, pořadatelům se podařilo zajistit ubytovací kapacity navíc.

Aktuální startovní listiny šachového festivalu: http://chess-results.com/tnr351029.aspx?lan=5&art=0&flag=30.

Startovní listina MČR žen: http://chess-results.com/Tnr354352.aspx?lan=5


Jiří Havlíček

1x 2474x
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
19.06.2018 10:30 | Druid.Panoramix

Stálé zdraví vespolek, tak tady už se těším a rovnou na více věcí, jednak jak obstojí WIM Martina Kořenová po dlouhé herní pauze, jak si povede naše talentované ženské mládí po Mitropě a jestli WGM Worek udrží svůj standart. A budu držet pěsti Richardu Biolkovi ml., aby těch 6 bodů nebylo jen z říše snů, ale staly se realitou. Na jihu je krásně a určitě bude na co koukat. Škoda, že se nepřijedou zahrát i další z naší špičky a přinést svou kůži na trh, ale asi mají své představy a své plány..... ale nechci rýpat, každý hraje podle svých možností a jako v každém sportu i regenerace je důležitá.

Připravuje se