Medaile nebyla daleko!

20.07.2018 11:55 | Mistrovství Evropy do 12, 18 let 2018

Juniorský šampionát družstev pro rok 2018 je za námi. Zatímco chlapci podali průměrný výkon, české juniorky se nakonec vytáhly a promluvily do pořadí na prvních místech svého turnaje! Domácí Německo se raduje hned ze tří medailí.

Junioři v posledních třech kolech turnaje přidali na své konto remízu 2:2 s Tureckem, těsnou výhru 2,5:1,5 s druhou rezervou Německa a remízu 2:2 s Maďarskem. Konečné 10. místo zhruba odpovídá jejich nasazení. V týmu nikdo nevyčníval, ale ani nepropadl, všichni odehráli výkon přibližně na úrovni svého aktuálního ratingu.

5Zeman Matyas21810011½½3,062226
České juniorky měly výborný finiš. Po remíze 1:1 v pátém kole s Maďarskem porazily Slovenky 1,5:0,5 a v posledním sedmém kole si dokonce vyšláply na druhé nasazené Němky, které rovněž porazily 1,5:0,5! Tím se vyšvihly v tabulce na dělené druhé místo, ale pomocné hodnocení měly ze tří týmů výrazně nejhorší, takže na ně zbyla nepopulární "brambora". I to je však pro desátý nasazený tým velice pěkné umístění.