MČR školních družstev 2018 zná své vítěze

20.06.2018 21:30 | Mistrovství ČR školních družstev v šachu 2018

Na finálový turnaj Mistrovství České republiky školních týmů v šachu přijelo celkem 84 družstev a 380 dětí. Hrálo se v reprezentativních prostorách Kongresového centra ve Zlíně ve třech kategoriích – 1. až 5. třída ZŠ, 6. až 9. třída ZŠ a střední školy.

Turnaj byl vyvrcholením celoročního projektu MČR škol, postupovaly do něj nejlepší týmy okresních a následně krajských kol.

V kategorii nejmladších dětí prvního stupně základních škol zvítězilo družstvo ZŠ P. Bezruče Frýdek-
Místek, které obhájilo loňské zlato. Po velmi dramatickém závěru skončili na stříbrných medailích žáci
ZŠ Zlín – Malenovice. Celou soutěží procházeli bez porážky, ale nezdar v posledním kole je odsunul
z první příčky.

Mezi družstvy druhého stupně se radovala 6. ZŠ Frýdek-Místek, která byla v loňském roce stříbrná.
Druzí skončili mladí šachisté z 5. ZŠ Frýdek-Místek, takže můžeme říct, že tradiční líheň šachových
talentů Beskydská šachová škola Frýdek-Místek potvrdila v kategoriích základních škol své kvality.
Nejlepším hráčem vítězného týmu byl Matyáš Paseka, který porazil všechny své soupeře!

Kategorii středních škol vyhrálo metodou start-cíl družstvo Gymnázia Plzeň, které neztratilo ani jeden
zápas a předstihlo první nasazené družstvo Frýdku-Místku. Každý z členů vítězného týmu dostal od
Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně nabídku stipendia ve výši 40 000 Kč, pokud bude na univerzitě
studovat.

Na první šachovnici tým Gymnázia Plzeň (Mikulášského náměstí) reprezentoval Jonáš Eret, který
nasbíral 7 bodů z 9 partií.

Vítězné družstvo kategorie středních škol za šachovnicí. Zleva hrají Jonáš Eret, Martin Simet, Matouš
Eret a David Hložek. Autorem fotografie je Vavřinec Havlíček.

Podrobné výsledky najdete na odkazech: 1. – 5. třída, 6. – 9. třída, střední školy.

Na YouTube si můžete prohlédnout stream z prvního i druhého soutěžního dne.