MČR Amatérů 2021 - Zrušeno, aneb co bude dál

18.02.2021 19:10 | Domácí zprávy

S respektem k hráčům, jejich rodinám a jejich zdraví. S respektem k organizátorům, sponzorům a fanouškům oznamujeme, že rušíme MČR Amatérů pro rok 2021. I kdyby přišlo uvolnění a povolení, nebude podle nás ani v dubnu natolik bezpečno aby se hrálo.

Máte skoro vše co potřebujete. Máte sponzory, kteří Vám pokryjí turnaj. Máte krásné prostředí hotelu a pěkné hrací místnosti a máte přízeň fanoušků. Máte taky respekt ke každému z nich a proto nám nezbývá nic jiného a nic lepšího než otevřeně říct všem a přiznat si, že i tentokrát to nevyjde. 

Po Vlčnovu 2020 i Brno 2021 rušíme. Když jsme plánovali Vlčnov v roce 2019 ani ve snu nás nenapadlo, že to nejtěžší nebude naplnit hrací sál a kapacitu hráčů na maximum, ale jedna v té době neznámá nemoc. Když jsme plánovali Brno v roce 2020 věřili jsme, že tento zlý sen bude už dávno minulostí. 

Vidíte, máte skoro vše a stejně nemáte nic. Jsou věci, které jsou důležitější než šachový turnaj. Když se dnes podíváte kolem sebe a máte-li na současnou situaci jakýkoliv názor, stejně si i já sám sobě přiznávám, že je to zbytečné riziko. Možná vláda povolí zákazy a možná bude rozvolnění v dubnu. Možná bychom získali výjimku a možná bychom splnili všechny omezení hygieny. Sám sebe se ptám, jestli bych chtěl riskovat zdraví jen jednoho hráče. Sám sebe se ptám, jestli bych chtěl nést odpovědnost jen za jednoho člověka, který by mohl skončit v nemocnici. Na takovou odpověď nepotřebuji povolení vlády. Na takovou odpověď nepotřebuji výjimky a speciální povolení. Na takovou odpověď se potřebuji zeptat sám sebe a vlastně i Libora a Roberta.  Každý den turnaje bych sem se ptal sám sebe, jestli riskovat zdraví hráčů byť jen teoreticky jsem měl dopustit a nebo ne. Každý den bych usínal a vstával s otázkou co bylo lepší. Dnes vím, že se nechci ptát svého svědomí a vím, že Libor i Robert to vidí stejně. 


Ta odpověď je jednoznačná. Rušíme to. Mohli jsme se pokusit pořádat tento turnaj v září a nebo v říjnu. Ale tento rok už ne. Tento rok už ne, protože my to zkusíme ještě jednou. 


Už teď plánujeme opravdový festival v Luhačovicích 2022. Krásné lázeňské město, ideální na odpočinek, na šachy. Ideální na ubytování, na hrací prostory, na spojení a prostě tady by to mohl být krásný turnaj. Jednáme s vedením lázní Luhačovice o podmínkách, kapacitách a ty potřebujeme opravdu velké. 


Budeme se ucházet o pořádání MČR Juniorů a dokážeme, že umíme podat lepší nabídku než která se tradičně pořádá v Koutech nad Desnou. Budeme to chtít spojit s Amatéry a dalšími turnaji a můžeme mít kapacitu 800 - 1000  lidí na celý festival. Je to roční práce, kterou teď náš tým právě dělá. 


Ale abychom neusínali, věříme že tento rok budeme šokovat celou českou a slovenskou šachovou obec. Když se vše podaří, tak v září 2021 odpálíme šachovou akci roku 2021. , napovím, měla by to být kniha....


Tak věřím, že se potkáme v Luhačovicích 2022:)  a společně v září  odpálíme pořádný šachový ohňostrojPetr Koutný


12x 2243x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (12) Aktualizovat
09.03.2021 23:12 | Michal Mach

Již se na Luhačovice těším, mám radost a dobrý pocit z odvedené práce. A plně pracuji a sousředím se na zajištění akce.

19.02.2021 22:02 | david brazina

gio: lol :D

19.02.2021 21:52 | giocozo

Takže historky od Jirikovka@post.cz vyjdou i knižně ?

19.02.2021 18:33 | Magiland

Kniha ?? Ze by Robert něco dopsal ??  :-) Pamatuji, že se před nějakým časem tímto nápadem zaobíral ... jen nevím kdy by to stihl ...

19.02.2021 12:46 | Petr Koutný

Jarousek - rozumím co píšete. Svět se mění a uviíme jak se změní. Četl jsem někde, jak jeden stárnoucí panovník řekl, že svět který znal končí a tomu novému nerozumí. Možná se změní více věcí a uvidíme co to vše bude znamenat. je ale možné, že ten svět který jsme znali se mění. Petr 

19.02.2021 12:03 | jarousek

Pane Koutný, je mi to líto, ale nic jste nepochopil. Vaším soupeřem není covid, ale vládní opatření. To, čím jsou zdůvodňována je irelevantní - explicitně - turnaj nebude, protože vám ho zakázali.

A za druhé, covid nezmizí. Pokud na to čekáte, pak se ani neobouvejte. Covid (přesněji jeho nejúspěšnější mutace) tu bude trvale, a pokud bude dostatečně "schopný", pak se v hodně daleké budoucnosti infiltruje do lidského genomu stejně jako spousta jeho předchůdců,

19.02.2021 11:54 | Petr Koutný

Re Nadšený - děkuji moc. Ano - chceme jim konkurovat. Jen máme zatím většího konkurenta a soupeře a tím je Covid. Ale jak zmizí, obujeme se do toho a máme v plánu dělat ročně kolem 5 menších a jeden velký turnaj. Neberu i tragicky zrušený turnaj. Ano, zamrzí zahozená energie a práce a zamrzí že to nevyjde. Za prvé jsou k tomu jasné důvody a zdraví je v životě na prvním místě. Za druhé každý zrušeným turnajem se učíme v tomto prostředí žít. Myslím tím, jak vybrat hrací prostory, jak oslovit sponzory, jak oslovit veřejnost....Víme, co se nám během příprav nepovedlo a příště budeme zase o trošičku lepší. 

Tak teď pracujeme na Luhačovicích, pak máme v hlavě zimní stadión v Uherském Hradišti, samozřejmě Brno a Praha jsou další možnosti, kde můžeme dělat turnaje. 

19.02.2021 11:29 | NadsenySachista

Dobry den pane Koutny, vidim ze jste udelal tezke ale asi spravne rozhodnuti. Drzim vam palce, bylo by dobre kdyby serie czech open ziskala dobreho domaciho konkurenta.

19.02.2021 11:02 | Petr Koutný

Přesně jak říká Jaroušek. To je život. 

19.02.2021 09:56 | jarousek

... a jestli nezemřeli, plánují a nakonec ruší turnaje až dosud...

19.02.2021 08:33 | Jirikovka@post.cz

Správné rozhodnutí pořadatelů v dnešní Covidové době!

18.02.2021 20:30 | Viktor Javořík

Je mi to líto a držím palce, aby to v Luhačovicích dopadlo! Rád bych se už potkal někde se všemi "naživo". yes