Markus Ragger zahájil tradiční simultánkou

12.09.2017 00:03 | Novoborská šachová Corrida 2017

Každého hosta Novoborské šachové Corridy čeká před samotným zápasem již tradiční měření sil v simultánce s klubovými šachisty. Podobný loňský debakl 8:0 nadělený Hammerem odvrátil Viktor Novotný, když Raggerovi uzmul alespoň půlku.

Vynuceně pozdní start slavnostního zahájení (20.00 hodin) 7. ročníku Novoborské šachové Corridy určil úvodní simultánce jasné časové mantinely - každý ze sedmi soupeřů rakouského velmistra měl na svých hodinách 30 minut, Markus Ragger dostal pro každou partii stejně.

Viktor Novotný, Adam Špírek a Kryštof Hofman

Nejlépe s tímto handicapem pracoval Viktor Novotný, který na časomíře dokázal udržovat přibližně stejný poměr a na šachovnici se dokonce po prvotním vzdoru dokázal dostat do nebezpečného tlaku na soupeřovu pozici. Závěrečná blicka vyústila ve smírné podání rukou. Celkový výsledek simultánky 6,5:0,5 z pohledu GM Markuse Raggera.

Poslední simultánkovou partii dohrával Viktor Novotný

Hlavním programem letošního šachového dýchánku v Novém Boru je zápas GM Viktora Lázničky s rakouskou jedničkou GM Markusem Raggerem. Třídenní bitva (12. - 14. září) bude zahrnovat celkem dvanáct partií v rapid tempu (20 minut plus 10 sekund za tah) rovnoměrně rozložených do jednotlivých dnů. Start je vždy v 15.00 hodin, mezi jednotlivými koly bude 15 minutová přestávka.

Nezbytné losování barvy figur pro úvodní partii řídil hlavní rozhodčí zápasu Pavel Votruba, z jehož levé ruky si Markus Ragger vytáhl bílé kameny.

Přenos partií bude probíhat na stránkách Novoborské šachové Corridy, kde naleznete i odkazy na kameru z hrací místnosti a živý komentář v podání IM Tadeáše Kriebela.