Alien Chess

Losinský Kapr po pětadvacáté!

24.11.2017 08:46 | O Losinského kapra 2017

Další ročník turnaje O Losinského Kapra se již kvapem blíží, ale popravdě netuším, co napsat, aby se pozvánka lišila od těch z minulých let.

Stále stejné místo – hotel Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou, stále stejný termín – druhá prosincová sobota, tentokráte 9. prosince. Ale i přes to snad bude tento rok výjimečnější než ty předchozí. Jedná se totiž o polojubilejní 25. ročník!

Právě z tohoto důvodu pořadatelé doufají, že se opět podaří překonat hranici stovky účastníků, kterou si tento turnaj rozhodně zaslouží, čemuž se rozhodli dopomoci snížením startovného. Což ovšem v žádném případě neznamená snížení cenového fondu, který jen ve finančních odměnách převyšuje 15.000 Kč, nemluvě o velké spoustě hodnotných věcných cen včetně slosovatelné.


O obhajobu loňského triumfu se bude pokoušet novoborský GM Štěpán Žilka, plán ovládnout turnaj má však i GM Vojtěch Plát, který bude s velkou pravděpodobností nasazenou jedničkou turnaje. Nicméně očekáváme účast několika dalších titulovaných hráčů, kteří se budou rvát o přední příčky a přispějí ke zkvalitnění turnaje po šachové stránce.

Předběžná startovní listina


Turnaj, jenž je součástí Grand Prix České Republiky 2017/18, se hraje švýcarským systémem na 9 kol, co je ovšem neobvyklé, je hrací tempo – 15 minut + 3 sekundy za každý tah. Dostatek času na sehrání kvalitní partie, a přitom i dost málo na to, aby i ti nejsilnější udělali nějakou chybu. Stejně jako v minulých letech bude se zápočtem ELO FIDE Rapid.

Příjemnou změnou je zlepšení vlakového spojení, díky kterému je možné dostat se do Koutů přímým vlakem (jedoucím každou hodinu) z Olomouce či Zábřehu. Ovšem pro ty, kteří nemají rádi brzké ranní vstávání či cestují z větší dálky, je tu obvyklá možnost ubytovat se přímo v hotelu a následně si užít snídani formou bufetu. Stejně tak oběd či menší občerstvení je zajištěno restaurací hned vedle hracího sálu.


Přihlásit se je možné přes registrační formulář na stránkách oddílu, na kterých lze nalézt také propozice, jakož i výsledky minulých ročníků. Fotografie a všechny aktuální informace nejen ze samotného turnaje, ale i jeho příprav budou k vidění na facebookovém profilu.

Doufáme, že svou účastí přispějete k pohodové předvánoční atmosféře turnaje. Srdečně zvu já i celý pořadatelský tým ŠK Velké Losiny.

0x 1958x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat
Připravuje se