Prague International Chess Festival

Letní Praha na startu

07.08.2018 09:12

Na startu 5. ročníku mezinárodní šachového festivalu Open Letní Praha se sešlo 212 hráčů z 30 zemí. Nejpočetněji je zastoupena Česká republika – 103 hráčů (49%), dále Německo 16, Rusko 12 a Indie 10. Nechybí zástupci z Íránu, Izraele, Kazachstánu.

V turnaji A (115 hráčů) máme možnost sledovat na 20 online šachovnicích mj. 7 velmistrů a velmistryň a 8 mezinárodních mistrů a mistryň. Největším favoritem je velmistr Turner ze Skotska, který má po 4 kolech 3,5 bodu stejně jako 7 dalších hráčů – Phadke (Ind.), Mirzoeva (Rus.), Ciolek a Plischki (oba Něm.), Půlpán a Hrdina (oba ČR) a Gan-Erdene (Mong.).

V turnaji B (97 hráčů) je po 4 kolech v čele dvojice hráčů – Kashkarov (Kaz.) a Ilandzis (Řec.). Mezi pěticí pronásledovatelů s 3,5 body jsou tři Češi – Koper, Švanda a Janáček.

V sobotu se uskutečnil turnaj v rapid šachu. V konkurenci 81 šachistů z 21 zemí zvítězil se 100% bodovým ziskem mezinárodní mistr Jakub Půlpán 7 b. před Němci Berchtenbreiterem 6 b. a Hessem 5,5 bodu.

Turnaj se koná v kongresových prostorách hotelu Olympik – Tristar. Velkou výhodou v letních vedrech je funkční klimatizace v hracím sále. Hlavní turnaje pokračují každý den jedním odpoledním kolem od 16.00, ve středu 8. 8. pak ještě navíc proběhne bleskový turnaj pro příchozí od 10.00.

Akce se koná za finanční podpory hlavního města Prahy a záštitu nad festivalem převzal starosta městské části Praha 8 pan Roman Petrus.

Podrobné aktuální výsledky jsou k dispozici na adrese http://czechtour.net/cz/open-letnipraha/vysledky-a-partie/ a on-line přenosy prvních 24 partií na adrese: http://czechtour.net/cz/open-letni-praha/online/.

Jan Mazuch, ředitel seriálu Czech Tour

0x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0)

Nezobrazuje se Vám pole pro psaní komentářů? Klikněte zde

Aktualizovat
Připravuje se