Alien Chess

LETNÍ DOVOLENÁ S JIHOMORAVSKÝMI ŠACHISTY

11.02.2017 16:05 | Šachové tábory a dovolená

Pořadatelé z Brněnské šachové školy nabízí ještě několik volných stanů, karavanů nebo lůžek, pokojů na svých rekreačních, poznávacích pobytech i s šachovým programem pořádaných na svých tradičních, prověřených základnách.

Již druhý prázdninový týden (7. - 16.7.) odjíždí k nejbližšímu teplému moři z Brna do Itálie dva autobusy šachistů. Jsou to jednoduché, levné, turistické zájezdy, ale komplexně zabezpečené. Dovolují každému cestovateli bezstarostně jen s taškou nebo kufrem s osobními potřebami, se svačinkou na cestu a pár eury kapesného vyrazit na týden k moři. Po asi po sedmi hodinách jízdy a nočního spánku v autobuse se ráno probouzí v kempu u slunné pláže Středozemního moře. Kolem 8. hodiny již může směle vyrazit v plavkách k moři … Moře je vzdálené jen pár stovek metrů od stanů, o něco blíže najdeme kempový bazén s atrakcemi pro děti a lehátky pro rodiče. Již potřetí se šachisté a jejich rodiny nebo přátelé takto vrací do kempu Sabiadorro u Lignana, organizátorem je Miroslav Hurta, propozice najdete v příloze.


A tradiční pořadatelé z Bučovic a Tetčic se rozhodli ve 20. ročníku těchto italských zájezdů i pro návrat do Caorle, do osvědčeného kempu Falconera. Tentokrát se rekreanti nastěhují do pohodlných čtyř- a pětimístných stanů s pevnými postelemi nebo do kempových vozů. Pro rodinu nebo skupinu přátel je to nejlepší varianta. Příbytek je vybavený vším potřebným od ložního prádla až po nádobí ke stolování a přípravu jídel. Samozřejmostí je také zajištěná chutná strava a nápoje z české táborové kuchyně. Šachový program sestává z turnajů v rapid šachu, bleskovkách, také ze simultánek nebo přátelských partií přes polední siestu a večer. Dále se nabízí pestrá škála výletů do půvabného okolí, jak pěšky nebo na kole. Městečko Caorle má zachovalé půvabné historické centrum se spoustou obchodů, restaurací, cukráren. Po prozkoumaní nejbližšího okolí můžeme vyrazit na výlet motovláčkem, autobusem či lodí. Většina účastníků volí výlet lodí do nedalekých Benátek nebo večerní plavbu kolem Caorle. Sportovci si rádi zahrají fotbálek nebo volejbal na pláži.

Pro šestnáctý tatranský pobyt šachistů (od 5. do 12.8.) byla již podruhé vybrána klasická turistická chata Zverovka (1025 m.n.m.). Stojí ideálně na křižovatce cest do hor i podhůří u nejkrásnějšího uzlu ze slovenských pohoří - Roháčů, v krajině divokých skal a závratných štítů, ale také travnatých svahů, modrých „očí" ples a nedotčené přírody … Zverovka také nabízí ze své kuchyně výbornou, takřka domácí stravu.


Pro několik již přihlášených rodin s dětmi i několik samostatných turistů je každoročně připraven pestrý program vycházek a nejzajímavějších výletů v nejbližším okolí chaty: k Roháčskému vodopádu, Taťliakovu jazeru, potom třeba návštěva roubených mlýnů na Oblazoch nebo výpravného Múzea oravskej dědiny v Brestové i se 42. Podroháčskými folklórními slavnostmi v termínu pobytu, čerstvě otevřené jeskyně Brestová. Zkušení průvodci Petr Kunčar a Tomáš Pokorný, kteří absolvovali i všechny předchozí pobyty, mohou doprovodit horaly - nováčky na hřebenové túry a ke štítům Ostrého Roháče, Baníkova, Sivého vrchu... A také nabídnou výlety i do Polska - třeba na největší chatu celých Tater, ke Schronisku na Polanie Chocholowskiej – Chatu Jana Pavla II. nebo na polskou národní horu Giewont, která se vypíná nad Zakopaným.


Při loňském pobytu účastníci nasbírali také spoustu borůvek a hřibů, sjeli na horalské plti k Oravskému hradu, navštívili několik blízkých termálních aquaparků, využívali první roháčské letní lanovky na Salatín… Organizátorem těchto akcí je Jan Gorčák a propozice, přihlášky najdete opět v příloze.Z Brna 9.února 2017
Jan Gorčák

1x 1858x
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
12.02.2017 22:10 | ronex

Mohu poprosit tu přílohu k Slovensku?

Připravuje se