Alien Chess

Ladislav Vaněk konečně králem

05.12.2017 04:09 | Domácí zprávy

David Kofránek připravil pro čtenáře nšs reportík z turnaje v Lošticích. Po Honzovi Krejčím, Vojtěchu Plátovi, či Tadeáši Baláčkovi, zkrátka po vítězích uplynulých ročníků, převzal letos trofej krále Tvarůžka Ladislav Vaněk.

Vážení přátelé šachu, vážení čtenáři, byli jsme potěšeni přivítat u nás v Lošticích 85 hráčů, kteří přijeli soupeřit o sošku tvarůžkového krále a prožít příjemný sobotní den 2. prosince 2017. Jak čas letí, letos už to byl 8. ročník šachového turnaje O pohár krále Tvarůžka. Jako již tradičně, díky podpoře Města Loštice, se šachové klání odehrálo v prostorách Kulturního domu v Lošticích. Pro hráče a návštěvníky turnaje byl k dispozici bufet s točeným pivem, klasickým krajícem chleba s tvarůžkem. Pro účastníky turnaje byla připravena k obědu polévka a myslivecký guláš. Této možnosti využila většina.


Stalo se tradicí, že hráče přivítal král Tvarůžek a loštický řezbář J. Beneš, autor místního známého betléma. V uplynulých ročnících turnaje vítal hráče král Tvarůžek I., letos v době jeho nepřítomnosti se úkolu zhostil král Tvarůžek II.


Po úvodním ceremoniálu, po základních informacích, pod dohledem paní rozhodčí Aleny Navrátilové mohl turnaj začít. Hrálo se na devět kol, tempem 2x20 minut na partii, švýcarským systémem.

Předem bych si dovolil připomenout jména vítězů předchozích ročníků – Tomáš Cagašík, Vojta Plát (2x), Jan Krejčí st., Jiří Navrátil st., Tadeáš Baláček, Jan Krejčí ml.


O nejvyšší post přijelo soupeřit pár vítězů z minula, a to T. Cagašík, Jiří Navrátil st.. Dalo by se napsat, věčně druhý Ladislav Vaněk. Adeptů na vítězství, dle ela a hry na obdobných turnajích bylo více, jako například Martin Formánek, Vladimír Karlík, Vít Valenta, František Vrána, Milan Pastirčák a mnoho dalších.

Průběhy jednotlivých kol přinesly líté boje, spousty nadšení z každé výhry, dobrých pocitů ze hry, ale i zklamání z nepovedených kombinací. Do poslední chvíle vítěz turnaje neměl nic jasné. I přes vybojovaných 8 bodů musel o každý bod tvrdě bojovat. Po posledním kole si mohl říci: KONEČNĚ!


Letošním držitelem sošky krále Tvarůžka se stal hráč Sokola Vrbno pod Pradědem Ladislav Vaněk.

Žádný z účastníků turnaje neodcházel s prázdnou. Na hráče čekal velký výběr cen. Bez přízně sponzorů a ochoty lidí, byl by turnaj těžce zvládnutelný a patří jim velké poděkování. Rád bych se o nich zmínil. Jsou to Tvarůžkárna A.W. Loštice, Město Loštice, Metrie Loštice, ZEKOF Loštice, Morava camp Mohelnice, Prodejna DARKA, Rybářské potřeby FISH-PRO, Společnost  MERKURIUS a.s., Ing.David Kofránek, Jiří Bálek, Jan Heidenreich, Galanterie Oliveriusová, PALOMO Loštice, Milan Till, Patrik Koukol, Miroslav Zapletal, Roman Oliverius, Jiří Vykydal-restaurace na Růžku Loštice, Bc.Martin Dočekal, ZLKL Loštice, Marian Činčara Loštice.

Věřím, že se nám loštickým hráčům, kteří se starali o průběh turnaje, podařilo vytvořit příjemné a pohodové prostředí a že opět za rok budeme moci v podobném čase přivítat minimálně stejné množství hráčů jako letos, kdy byl počet hráčů za všechny ročníky nejvyšší.


Bohatá fotogalerie a výsledky k nalezení na stránkách šachového klubu Loštice


Na viděnou v příštím roce.

Za ŠK Loštice David Kofránek


3x 2058x Zuzana Červená
Fotogalerie
Komentáře (3) Aktualizovat
05.12.2017 17:44 | FrankLampard

Jo, David Kofránek, to býval kapitán. A nakonec je ještě lepší organizátor. A jak jsme tenkrát zabíjeli, co, Dejve  shaking hands. Měj se :-) D. Z. 

05.12.2017 09:43 | MaX

Laďo dobře ty!

05.12.2017 07:15 | kuřimák

Láďa je velký sympaťák. Vítězství mu moc  přeji.shaking hands

Připravuje se