Konec na jednu branku

13.11.2016 09:56 | Evropský klubový pohár 2016

Novoborský ŠK po jednoznačné výhře v závěrečném kole obsadil v Evropském klubovém poháru 8. místo s dvoubodovou ztrátou na vítězný Alkaloid Skopje. Další medaile přidělovalo vedlejší hodnocení, stříbro putuje do Petrohradu , bronz do Moskvy.

V závěrečném  kole Novoborští podle očekávání rozdrtili Omladinski SK Paracin 5,5:0,5, téměř na všech šachovnicích měli ratingovou převahu téměř 400 bodů ratingu, ačkoliv volno dostaly obě první šachovnice soupisky. Průběh partií tom také odpovídal, jen Navara nedokázal černými zlomit nejlepšího hráče soupeře.  V závěrečné tabulce to stačilo k posunu na celkově 8. místo, to je určitě trochu méně, než byl původní plán, ale když se nepovedené partie soustředí do dvou klíčových zápasů, tak se nedá nic dělat. Konec konců, nejvýše nasazená Siberia se musela spokojit s místem šestým, ačkoliv neprohrála žádný zápas.  Sedmikolová soutěž je krátká, vyrovnaných špičkových týmů je celkem dost, a chyby se trestají krutě.

-
Vítězný Alkaloid podal vyrovnaný a efektivní výkon, hlavním tahounem byl na pětce Yu Yangyi (5,5/7), vpředu hodně pomáhali Andreikin (4,5/7) a Eljanov (4,5/6).  Mednyi Vsadnik se opíral o svou jedničku Svidlera (4,5/6), stejným vkladem přispěli ještě 3 další borci Vitiugov, Bu Xianngzhi  a Matlakov. Legacy Square těžila z výkonu ruské trojky Dubov (5/7), Malachov (5,5/7) a Zvjagincev (5/6). Nejlepší perfo a vítězství na první šachovnici zaznamenal veterán Ivančuk (foto Lenart Ootes), který pro Ashdod nasbíral 5,5/7 = 2888.