Prague Chess Festival

Komuniké ze 128. schůze VV ŠSČR

21.09.2018 00:48

Ke své 128. schůzi se Výkonný výbor ŠSČR sešel v úterý 11. září v Praze na Strahově. V jejím úvodu předseda ŠSČR Viktor Novotný informoval o vývoji politické situace ve FIDE a MŠMT.

Do vznikajícího rejstříku sportovců ŠSČR úspěšně zaslal seznam svých oddílů. V říjnu startuje druhý ročník studia sportovní diplomacie, které je po olympijských festivalech (dříve parcích) dalším projektem ČOV, kterým inspirujeme celý svět. Z ŠSČR byla ke studiu přijata předsedkyně KR J. Prokopová, které budeme držet pěsti.

Michal Konopka za úsek reprezentace informoval o proběhlých reprezentačních soustředěních mužů a žen. Organizačně zajištěná je Šachová olympiáda v gruzínském Batumi, kam naše týmy odcestují 22. září. V letošním roce máme už dva laureáty motivačních cen – Karin Němcová a Anna Marie Koubová překročily hranici 2100 ELO před dovršením 16 let a VV ŠSČR jim schválil vyplacení ceny 30.000 Kč.

Manažer reprezentace mládeže Marek Vokáč informoval o organizačním zajištění mládežnických akcí ve zbytku roku 2018. Z diskuze vyplynulo, že současná smlouva bude Marku Vokáčovi prodloužena do konce roku, zároveň bude vypsán konkurz na nového manažera mládežnické reprezentace, který by měl být vybrán do 15. listopadu.

Antonín Ambrož za trenérskou komisi informoval o začínajícím školení trenérů 1. třídy ve spolupráci s FTVS UK, chystané konferenci trenérů a úspěšném online školení trenérů 4. třídy. Na půdě VV ŠSČR poprvé prezentovala svoji činnost nová manažerka projektu Šachy do škol Venuše Souralová, přičemž její podrobné zprávy o současném stavu projektů ŠdŠ a LearningChess byly kladně přijaty.

VV ŠSČR na návrh STK zvýšil dotace pro pořadatele mistrovských akcí v roce 2019, v nejbližší době budou připraveny konkurzy na pořádání MČR mužů a žen, finálového trojkola extraligy a dalších mistrovských akcí.

129. schůze VV ŠSČR se uskuteční v úterý 16. října v Praze na Strahově.

Více podrobností na chess.cz

Zdroj: ŠSČR


17x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (17) Aktualizovat
23.09.2018 08:27 | takychcineconapsat

VP: kdybych se chtěl představit, tak bych to udělal, ale mně se líbí anonymní diskuze. S tebou žádný problém nemám, vůbec jsem se do tebe nenavezl, téma Vojta Pláta mě nezajímá. Šlo mi o svaz a zmínil jsem tě, protože spolu máte bohaté zkušenosti. Už si tě nebudu všímat zde ani jinde.

22.09.2018 21:26 | Vojta Plát

takychcineconapsat: Evidentně se mnou máš problém, ačkoliv nevím, co jsi zač, takže jsi jen hovno, co se do mě naváží. Co to takhle vyřešit mimo tuhle diskuzi? Máš na to se mi postavit? Snad se představíš, ať vím, s kým mám tu čest. Tady na netu nikdy nebudeš hrdina, pokud budeš pod přezdívkou.

22.09.2018 18:20 | Druid.Panoramix

Martin Petr - bavíme se o dvou věcech, hned vysvětlím. Když zakopnete o kábel k notebooku a ten je KO - může to být náhoda a za náhodu prostě nemůžete. Njn, ale kdyby jste o ten kabel zakopl a měl dvě promile, asi by to byla trošku jiná situacemže? Byl-li Marek vázán nějakým termínem přihlášky a tu prošvihl vlastní vinou, je to jiná situace než kdyby v té době ležel v komatu na JIP.  Snad už si rozumíme. Ale máte pravdu, jsme jenom lidé, omylní, chybující, smrtelní..... Ano, jsem stejně přísný i na sebe. Bývaly doby, kdy jsem měl přes 400 podřízených a kdybych nezačal od sebe, tak by mě nikdo nebral vážně.... takže asi tak, nejenom odbornost, znalosti a vědomosti ale i vlastní píle, nasazení a příklad. Těžko se vysvětluje někomu, že něčí chyby jsou vidět a chyby jiného se velkryse přehlíží. A není přeci ostudou se ke své chybě přiznat, každý přeci může udělat chybu.... viz mé předchozí řádky.

22.09.2018 18:01 | Martin Petr

Pro Druida - dotaz jsem právě četl, proto jsem vysvětlil, že zatím ani není co srovnávat ... No a otevřeně, i kdyby bylo, tak podle mě Markovi pokutu nedáme (nicméně tady nemůžu mluvit za celý VV, ještě jsme to neřešili). Proč? Tady si pomůžu příkladem, který se fakt stal :-) Zrovna předevčírem jsem zakopl o kabel k mému notebooku, který je K.O. Firma, pro kterou pracuju, mi hned koupila nový, nemusel jsem platit nic. Tipl bych si, že proto, protože chyby se stávají. Naprosto chápu, že na to případné uhrazení můžete mít jiný názor, ale proto jsem psal - věřím, že takhle přísný jste i na sebe ...

22.09.2018 17:38 | Marhula

Pokud nestačí 1! elo fide v praktickém šachu - musí být ela v rapidu blesku-nevím zda federace platí fide za podřadná ela  do 1999.?- co jsem slyšel tak jen česko dává ročně na fide jen kvůli elám tedy i podřadným - kolem milionu korun-asi to jsou peníze co dostává šachový svaz od státu-je to opravdu nenormální situace - pokud někdo klesl pod elo fide 2000 měl dříve možnost hrát o nové elo v podstatě ideální-česko má třeba ela od 1000 německo od nuly- nevím jak další federace-kdysy jsem hovořil s ing. modrem sdělil že je snaha i gm vokáče u fide něco změnit-ale asi "gm" iljumživnov byl neprůstřelný-jasně že gm karpov nebo gm kasparov -byli mnohem povolanější na předsedu fide- než ten šachový turista amatér a šachově chudší iljumžinov na co sáhl to katastrofa-olympiáda ideální 4 hráči+2 náhradníci-čekací doba ideální 1 hodina a né 0 vteřin atd.-ideální systém hry o titul-pásma mezipásma kandidátů a o titul 24. partií nebo 6-10 výher nahradili nějaké paskvili -darmo  psát-děkuji.

22.09.2018 17:10 | Druid.Panoramix

Martin Petr - človíčku nešťastná, Vy jste mě snad vůbec nečetl - já jsem se ptal, zda dotyčný manažer mládežnické reprezentace zvýšené náklady, které vznikly jeho selháním ( možná tedy ne nej jeho) zaplatil a Vy mi odpovídáte, že bude konkurz na nového manažera mládežnické reprezentace a že přesná výše nákladů na MS ještě vyčíslena nebyla.NIcméně, pokuta nebyla tak vysoká, velkou část organizátoři odpustili. Trošku mě to připomíná dialog dvou hluchých typu: První hluchá:"Byla jste tetka na funusu?" Druhá hluchá:"Prodávala jsem tam husu." První:"A zdalipak hodně plakali?" Druhá:"Pět grošů mi za ni dávali:" :o) Je to zajímavé, jakmile se někde ometou příspěvky od státu ( v případě ŠSČR asi od MŠMT) či z členských příspěvků od členské základny, tak se najednou pokuty nevymáhají, prohřešky se promíjejí, penále z prodlení se odpouštějí....  každý přeci nese konkrétní odpovědnost za něco a když něco prošustruje a je za to odpovědný, tak je normální vzniklou škodu nahradit - anebo se pletu. Tak měl manažer reprezentace nějaký termín, aby úkol zajistil a o jeho splnění informoval někoho nad sebou. Nebo tam na VV se spolu nebavíte, nekomunikujete spolu? Nechápu..... respektive chápu, GM Vokáč toho měl třeba na starosti více než moc a tento úkol delegoval na někoho jiného a ten na to hodil bobek a tak to mohlo vzniknout, ale zase jsme u té komunikace,že? Nevím, jak by bylo VV milé zdůvodňovat na MŠMT, že vznikla škoda na penězích, které jste od něho dostali a za škodu nikdo neodpovídá a prostě se to tak nějak "rozepsalo na občerstvení" ( tak se to dělávalo v dobách, kdy to stálo za guáno), protože to je dneska takový trend. :o)) Jsem rád, že v komuniké je o tom zmíněno, ale chybí mi tam termín, do kdy to bude srovnáno a kým a v jaké výši?

Kharty - ano, přesně o to jde.

22.09.2018 14:52 | takychcineconapsat

Vojta Plát: sám jsi psal, že je nefér a proto ji nezaplatíš. Ještě ti připomenu další příspěvek, na který jsi už asi zapomněl.

12.08.2018 01:13 | Vojta Plát   ... Toto je můj poslední komentář, takže si ty trotle z Opavy můžeš valit co chceš, já si nss blokuju a už ho nikdy neotevřu. Pápá.

22.09.2018 11:33 | Vojta Plát

To s tím Herejkem je snad nejblbější vtip, co tady na nss zazněl.

22.09.2018 09:49 | Pavel Ch

Z uvedeného vyplývá, že to měl Marek ve smlouvě. Ale opravdu při 6 plně placených zaměstnancích, to má hlídat ten odměňovaný, po kterým se chce především kvalitně dělat něco jiného?

Nechtělo by to systémovou změnu do budoucna?

Vždy si vzpomenu na všeschopného Petra Herejka, který jako sám voják v poli v roli zaměstnance, pohlídal a udělal vše. 

21.09.2018 23:30 | Martin Petr

No, věřím, že tak, jak jste přísní na Marka a VV, jste přísní i na sebe ... Přijde mi, že v dnešním světě není tak častým jevem chybu férově přiznat a zároveň se snažit o řešení důsledků. Koukám, že i když to uděláme, tak je to málo :-)

21.09.2018 22:03 | Vojta Plát

Ty blbečku ... jak víš, že jsem ji neplatil?

21.09.2018 20:21 | Kharty

Abych byl v obraze o tohle "MS 14-18 (19. - 31. 10. 2018, Řecko) Výprava je připravena. Vzhledem k pochybení manažera reprezentace při kontrole připravenosti akce došlo k opožděnému podání přihlášky na soutěž, což zřejmě bude znamenat dodatečné zvýšení očekávaných nákladů. " tady jde, jo? 

21.09.2018 20:05 | takychcineconapsat

Na svaze teď nikdo schopný, nebo aspoň zodpovědný stejně není. A Martin Petr zde v diskuzi klidně sejme svého kolegu, nechutné no, kdo schopný by do takého prostředí přišel? Ad Vojta Plát: pokud Vokáč dostane pokutu, nezaplatí, stejně jako ty!

21.09.2018 19:50 | Vojta Plát

Dostal Vokáč pokutu, tak jako je dostávám já? Nechce se mi to číst, tak mi to snad někdo napíše sem. Děkuji.

21.09.2018 18:04 | naska

Vážený pane Druid.Panoramix.Děkuji Vám,že se moje příspěvky líbí,mohu samozřejmě něco občas napsat i když spousty článku vyšlo v časopise Kor. šach(Ing. Jan Němec),nebo v Šach na dálku od Ing. J. Binase.Taky spousty přeložených kor. partii z Němčiny atd. Na svých angažmá asi 27 zemí světa jsem samozřejmě potkal spoustu zajímavých lidí....stačí ,abych se podíval na program,s kým jsem koncertoval,či koho jsem s orchestrem doprovázel.Mnozí špičkovi solisté hraji taky velmi dobře šachy.Mám ovšem obavu,že pokud něco takového napíšu a taky se přikloním k názorům p. Zmestabílého (z 90% má tento člověk pravdu!) ,budu nemilosrdně kritizován,třeba v článku......Češi zabrali,vydrží až do konce?Ing. Markem Vokáčem...který píše k mému příspěvku. Konopné lano dodám zdarma,větev si račte najít sám!Můžu Vás Ing. Vokáči ujistit,že věšet se rozhodně nepřipravuji.Vidím ovšem,že Vy budete brzy nahrázen jiným,doufám schopnějším manažerem a jak píše D. Panoramix...že pokud se něco podělá,tak by se k tomu dotyčný Ing. Marek Vokáč měl postavit čelem a zaplatit to. Pěkný večer všem Prof. Mgr. Naska DiS.(držitel bezcenného titulu IM ICCF ELO 2514):-)

21.09.2018 11:37 | Martin Petr

Ve stejných podkladech VV je uvedeno, že bude konkurz na nového manažera reprezentace mládeže :-) Což mi připadá jako rozumné řešení. Málokdy je taková chyba dílem jednoho člověka, byť je samozřejmě jasné, že odpovědnost nese manažer. Pokuta nebyla velká, po jednání s organizátory nám velkou část odpustili - ale přesná výše nákladů na MS ještě není známa, akce ještě neproběhla.

21.09.2018 09:34 | Druid.Panoramix

Zajímavé počtení o 128.schůzi VVŠS. A ještě lepší v odkazu Více podrobností na chess.cz. To bude něco pro ZMB. Tedy pokud to četl, pak se nedivím jeho permanentní vytočenosti nad bafuňáři - zejména to selhání managera mládežnické reprezentace a z toho pramenící zvýšené náklady. Trošku jsem v tom popisu postrádal větu, že zvýšené náklady, které vznikly selháním manažera reprezentace mládeže budou tímto uhrazeny v termínu do DD.MM.RRRR. Chápu, že se něco může podělat, ale když už je tam popsáno selhání, tak by se k tomu měl dotyčný postavit čelem a zaplatit to. Tady asi bude na vině toto:"Byl jednou jeden Honza a na toho toho bylo moc....." ( znáte určitě pohádku Ivana Mládka o chytrém Honzovi)