Prague International Chess Festival

Kdo přiblíží divákům dění na šachovnici

03.03.2019 15:16 | Prague International Chess Festival 2019

Ve středu 6. března, kdy odstartuje Prague International Chess Festival prvními koly uzavřených Masters a Challengers turnajů, se poprvé otevřou i dveře komentátorského salónku na hotelu Don Giovanni.

V samém srdci hotelu, v prostoru vedle recepce a jen o dvě patra níže, než se nachází hrací sál, narazí návštěvníci na festivalové infocentrum. Krom zisku základních informací budou moci příchozí potěžkat a i zakoupit křišťálový symbol letošního festivalu, dále pak ochutnat některou (nejlépe všechny) z ingrediencí šachového menu, každodenně čerstvého:
- šachová úloha z dílny izraelského skladatele Yoachanana Afeka, zdárné řešitele čeká odměna
- speciální drink
- jméno speciálního hosta komentátorského salónku


A právě do komentátorského salónku je to z infocentra snad jen dva kroky. O vzorný chod se každý den bude starat velmistr Pavel Šimáček a jeho hosty-komentátory postupně budou:

GM Vlastimil Babula (6. - 7. března)
GM Ján Plachetka (8. - 10. března)
IM Michal Konopka (11. března)
GM Vlastimil Jansa (12. - 13. března)
GM Igor Štohl (14. - 15. března)

Pro komentátora patinou ověnčená nástěnná šachovnice a být v centru dění, to je, na co jsme u premiérového ročníku vsadili,“ informuje ředitel festivalu Petr Boleslav a dodává: „Naším cílem je, aby si návštěvník, divák nebo hráč festivalovou atmosféru nejen obhlédl, ale stal se i její součástí.“ Divák bude mít samozřejmě přístup do hracího sálu, kde ho bude o hráčů světové extratřídy dělit jen několik decimetrů.

Do širokého internetu poletí v přímém přenosu samozřejmě tahy ze všech šachových desek Masters a Challengers turnaje, z Openu bude možnost sledovat minimálně pět prvních šachovnic.

Živé vysílání „pohyblivých obrázků“ poskytne pohled do hracího sálu a na jednotlivé účastníky, v průběhu budou odvysílány rozhovory s hráči a významnými hosty a další zajímavé informace.


Oficiální stránky Prague International Chess Festival 2019


5x 5002x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (5) Aktualizovat
07.03.2019 08:21 | Petr Boleslav

Ne, začínáme vždy v 15:15 na hotelu Don Giovanni. Dnes duo GM Vlastimil Babula, GM Pavel Šimáček. 

06.03.2019 15:16 | ...

Komentovaný přenos bude až od 16.30?

06.03.2019 09:29 | Ota Válek

Pavle, díky za tip. Doufejme, že Vana dopolední interview příliš nerozptýlí před odpoledním zápasem s mistryní světa.

05.03.2019 18:35 | Pavel Ch

Poté co byl Van na Nově, bude zítra na Radiožurnále.

9:06 Lucie Výborná Host Lucie Výborné

18 mu teprve bude, ale už přes rok je velmistrem. Thai Dai Van Nguyen je tím pádem nejmladším českým velmistrem šachu. Otázka věku prý do šachové hry nepatří, ale co otázka rasová, tíží? Jak se hrají atraktivní a dynamické šachy? A co taková umělá inteligence, nezničí hru? Zeptá se moderátorka Lucie Výborná.

04.03.2019 21:32 | MaX

video na hráče bude?

Připravuje se