Jestli se rozzlobíme budeme zlí, Mistři - Hráči vyrovnáno

07.04.2020 02:00 | Domácí zprávy

Z odpočinkové odpolední akce se stává boj mezi velmistry a hráči. Výsledky druhého kola mluví jasně. Vojta Plát bavil živým přenosem, školil šachově a přilákal rekordní počet lidí. Mimochodem, srovnal stav zápasu na 1-1.

Začnu fakty. Dvacet partií. Osmnáct partií Vojta vyhrál, jednu prohrál s Markem Gobanem ze Slovenska a jednu remizoval s Dušanem Škaloudem, známým to hráčem a propagátorem jiné verze šachu - bughousu. Když přidám další fakta, tak přišlo téměř 400 diváků na tento živý přenos a zájem byl větší, než na poslední turnaj kandidátů, kde hrála světová šachová esa. Kdybych pominul tyto čísla, která nejsou pro mě důležitá, řekl bych, že kdo přišel a viděl, byl spokojený a prožil příjemný podvečer. A to je hlavní myšlenka této akce. Bavit se. A to se nám podařilo. Mimochodem, když už jsem u toho. Vojta drtivě vyhrál a srovnal stav zápasu na 1-1. O zábavu jde na prvním místě. Na druhém místě je to sportovní zápas a za tým Mistrů říkám, že chceme tento zápas vyhrát! 

Zde se můžete podívat na jedinou prohru Vojty. Nutno dodat, že Marek Goban sehrál partii excelentně a nedal Vojtovi žádnou šanci. Krásná oběť věže na f3 zasluhuje pochvalu!

-
. kolo -
Remizuje i hráč s přezdívkou SKAcz  - Dušan Škaloud. Vojta získal kvalitu a byl blízko výhře, ale bílý hrál vynalézavě a nakonec ještě málem vyhrál. Posuďte sami, tady je partie.

-
. kolo -
Video nabíralo často až humorný nádech. To když třeba Vojta vyzýval hráče s přezdívkou " Zmrzlinka " ke vzdání partie a říkal: "Zmrzlinko, kdyby ses vzdal, udělal bys mi radost." Nebo třeba při poslední partii, když měl Vojta asi 28 minut, tak si vesele odskočil na cigaretu. No uznejte, není to kouzelné?
Filip Hlavsa si zahrál proti Vojtovi. Že prohrál vůbec nevadí. Věřím tomu, že zahrát si s velmistrem simultánku mu udělalo radost.

-
. kolo -

Partie a výsledky najdete zde: lichess

Příští kolo bude proti Vám opět bojovat Vojta a bude to hned zítra, tedy ve středu 8.4 opět od 18:00.

Odkaz na video bude ve složce ke kávě a samozřejmě na Facebooku NSS a Robert a Petr šachy

Děkujeme za to, že společně prožíváme nejsledovanější šachovou akci tohoto roku na internetu! Díky!

0x 2474x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat