Prague Chess Festival

Kdo by tam nechtěl?

10.04.2019 07:00 | Mistrovství Evropy žen 2019

Ve velmi pěkné destinaci Antalya v Turecku se právě rozjíždí 20. ročník ME žen v klasickém šachu. Hrát se bude od 10. do 23. dubna, 14 nejlepších si zajistí účast na příštím Světovém poháru. Češky budou u toho.

Pěkné ne? Kdo by si tam nechtěl jet zahrát šachy! Šachistky, které „něco umí“ se tam podívají. Která z nich usedne na pomyslný trůn vedle čerstvého mistra Evropy Vladislava Artemieva?


Aska Lara Resort, Antalya

Místo dění, 5* hotel Spa, Aska Lara Resort, Antalya

ME žen si letos může zahrát kterákoliv šachista bez omezení věku a výkonnosti, ovšem přihlášená svou federací. Z čtyř českých reprezentantek je nejvýše nasazená Joanna Worek (úvodní foto) se startovním číslem 59. Dále potom Karolina Olšarová s číslem 73, Tereza Rodshtein 80 a poslední Karina Němcová 111. Celkově první nasazená hráčka je Aleksandra Goryachkina, obhájkyně stříbra z roku 2017. Starovní listina je velice vyrovnaná a nechybí i mnoho vítězek z minulých let jako například Nana Dzagnidze, Anna Ushenina, Pia Cramling, Antoaneta Stafanova domácí Ekateryna Atalik nebo až 45. nasazená vítězka z roku 2015 Natalia Zhuková.


ME žen se bude hrát v 11 kolech, švýcarským systémem, s časovým řízením 90 minut pro 40 tahů + 30 minut pro zbytek hry, s přídavkem 30 sekund na tah, prvním počínaje. Turnaj je kvalifikací pro příští ženský světový pohár FIDE. Podle současných předpisů FIDE a rozhodnutí rady ECU kvalifikuje 14 hráček.


Odkazy

0x 2322x Tobi
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat