Prague International Chess Festival

Kasparov na Topalova nestačil

16.09.2018 06:00 | Champions Showdown 2018

Zápas bývalých světových šampionů dopadl lépe pro bulharského velmistra. Výhry oslavili také Nakamura, So, Vachier-Lagrave a Aronian.

Zápas Kasparova s Topalovem byl velmi vyrovnaný. Topalov vyhrál jen o jednu partii více, ale protože se mu lépe dařilo v rapidu, který se v zápase počítal za dvojnásobek bodů proti bleskovým partiím, zvítězil poměrem 14,5:11,5.


GM Veselin Topalov - GM Garry Kasparov (zdroj: oficiální stránky  turnaje)

Lepší hra v rapid tempu rozhodla také zápas mezi Nakamurou a Svidlerem. Z vítězství 14:12 se radoval domácí zástupce, přestože oba soupeři vyhráli i prohráli shodný počet partií. Svidler prokázal v poslední hrací den i velkou psychickou odolnost, když vyhrál poslední dvě hry zápasu, přestože předtím čtyřikrát za sebou prohrál.


Závěr partie Svidler -Nakamura (zdroj: oficiální stránky  turnaje)

Zbývající duely měly mnohem jasnější průběh. So přehrál Giriho 15,5:10,5. Giri dokázal vyhrát jen dvě partie. Shankland čelil Vachier-Lagravovi jen druhý hrací den, kdy ze čtyř partií dvě vyhrál a jednu remizoval. Následovala však série sedmi porážek v řadě a prohra zápasu poměrem 17,5:8,5. Dominguez podlehl stejným poměrem Aronianovi.

0x 2599x Milan Boháček
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat
Připravuje se