Prague International Chess Festival

Jeseník Open finišuje

26.08.2018 07:00 | Domácí zprávy

Dvěma zbývajícími koly spěje ke svému závěru 28. ročník turnaje Jeseník Open, dříve známý pod názvem O Pohár lázeňského města Jeseník. Celkový počet hráčů v obou turnajích dosáhl téměř 200...

Dvěma zbývajícími koly spěje ke svému závěru 28. ročník turnaje Jeseník Open, dříve známý pod názvem O Pohár lázeňského města Jeseník. Celkový počet hráčů v obou turnajích dosáhl téměř 200, což představuje maximální kapacitu hracího sálu a patří k nejvyšším v celé jeho historii. Turnaj se tak řadí mezi nejpočetněji obsazené v nabídce tuzemských šachových akcí.


Poháry pro vyhlášené věkové kategorie.

Slavnostní zahájení proběhlo v sobotu 18. srpna za přítomnosti místostarostky města Jeseník Mgr. Bc. Zdeňky Blišťanové, která opět svým neotřelým způsobem přivítala účastníky. Pokud v nadcházejících komunálních volbách obhájí svůj post, nemusí se místní šachisté obávat o svoji budoucnost.

Ve skupině A potvrzuje skvělou formu FM Sergej Shilov z Ukrajiny, vítěz nedávného Mezinárodního mistrovství ČR seniorů v Rychnově nad Kněžnou, s 5,5 body. Stejný počet bodů má i FM Jozef Kratochvíl z ŠK Lokomotivy Brno, který tak potvrzuje post nejvýše nasazeného hráče turnaje. Vedoucí dvojici následuje kvarteto pětibodových hráčů v čele s FM Borisem Furmanem z Ruska. Z mladé generace je zatím nejlépe umístěný teprve 13letý Vojtěch Dudek z TJ JAWA Brodce na 29. místě ziskem 3,5 bodu, vítěz „B“ skupiny v předchozím ročníku.

Ve skupině B je ve vedení dvojice Jiří Čujdík z SK Stonava a Petr Hřebíček z ŠK Bohnice s 6 body. S půlbodovým odstupem následuje čtveřice hráčů, do které patří i teprve jedenáctiletý Matyáš Paseka z BŠŠ Frýdek-Místek.

Nejmladším hráčem je sedmiletá Daria Cieplak z Polska, nejstarším pan Karel Martinec (r. 1940) z TJ Kralupy nad Vltavou.

V rámci konání turnaje proběhlo pod vedením Karla Volka, hlavní rozhodčího turnaje, školení a seminář rozhodčích 3. třídy za účasti 14 zájemců z Krnova, Vyškova, Mohelnice, Jeseníku a České Vsi.

Turnaj provázelo slunečné počasí a kromě šachových klání se tak mohli účastníci turnaje znamenitě zrekreovat. Tomu napomohly i nově otevřené šachy pro veřejnost, které od června tohoto roku zdobí prostor před klubovnou jesenických šachistů.


Málokterý šachový klub má podobné zázemí.

Letošní ročník turnaje se opět koná pod vedením předsedy klubu Pavla Koriťáka. Ojedinělým počinem je vydání propozic na příští, v pořadí 29. ročník, již v průběhu turnaje. Při stávajících nadstandardních službách v podobě speciálního autobusového spoje z města do lázní, kvalitního ubytování za příznivé ceny či dobře zásobeného bufetu s ochotným a usměvavým personálem, jistě nebude mít nouzi o účastníky. 


Venkovní stoly se šachovými soupravami jsou vždy zcela využity.

Karel Volek

Odkazy

0x 884x Zuzana Červená
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat
Připravuje se