Humpy Koneru všechny srovnala

30.06.2013 05:33 | FIDE Grand Prix žen 2013/2014

Návrat ke starým pořádkům. Zatímco v prvním turnaji série GP FIDE žen jsme zažívali jedno překvapení za druhým, v arménském Dilijanu nastoupila do série Humpy Koneru, která vzala turnajové otěže pevně do svých rukou.

Humpy Koneru (2597) prošla turnajem jako jediná hráčka bez porážky. V jedenácti kolech získala osm bodů, což znamená bilanci 5 výher a 6 remíz. Také na další medailové příčky dosáhly favoritky, Anna Muzyčuková (2593) a Nana Dzagnidzeová (2550). Obě uhrály sedm bodů a na čtvrtou příčku měly jednobodový náskok. Hráčky od čtvrtého místa po poslední se seřadily v rozmezí pouhých dvou bodů. Velkou vyrovnanost turnaje dokládá i fakt, že čtvrtá Taťána Kosincevová (2526) prohrála hned čtyři partie, spolu s Viktorijí Čmilyte (2511) nejvíc v celém turnaji! Ruská hráčka však dokázala naplno bodovat hned pětkrát. Jako na horské dráze si musela připadat Bela Chotenašviliová (2531). Vítězka ženevského turnaje nevyhrála v Dilijanu ani jedinou partii a skončila poslední.

12Khotenashvili Bela2531GEO4022.25

Klíčová partie turnaje mezi Humpy Koneru a Annou Muzyčukovou.

Pozdější medailistky nenechaly nikoho na pochybách, kdo si v rámci série připíše nejvíc bodů. Po úvodních čtyřech kolech měly Koneru, Muzyčuková a Dzagnidzeová shodně 3 body. Koneru se podařilo trend udržet, přidala další 3 výhry a 4 remízy. Tou nejdůležitější byla partie ze 6. kola, kdy ve vzájemné partii porazila Annu Muzyčukovou. Reprezentantku Slovinska to ale příliš mrzet nemusí: i ve druhém turnaji si udržela vysoký standard a v součtu obou turnajů je zatím na čele.

účastnice turnaje s organizátory

Třetí turnaj série GP se hraje v Taškentu.  Znovu se na něm představí Humpy Koneru, chybět budou Hou Yifan i Anna Muzyčuková. Bude tedy mít indická hráčka cestičku umetenou?