Hlavní favorit Matthew Turer vyhrál Letní Prahu

13.08.2018 14:24

Vítězem hlavního turnaje 5. ročníku mezinárodního šachového festivalu Open Letní Praha se stal favorizovaný skotský velmistr Matthew Turer ziskem 7 bodů z 9 partií.

Stejně bodů, ale o něco horší vedlejší hodnocení měli další hráči v pořadí: 2. Plischki (něm.), 3. Gasanov (Ukr.) a 4. Jurčík (SR). Nejlepším českým hráčem byl Jakub Půplán, který se 6 body obsadil 9. místo.

IMBerchtenbreiter MaximilianGER24306,047,050,531,50

V turnaji B zvítězil suverénně ziskem 8,5 bodu Ilandzis z Řecka před českými hráči Švandou (7,5 bodu) a Janáčkem (7 bodů).

Aytmukhametov BulatRUS010006,043,547,028,50

V bleskovém turnaji zvítězil Němec Berchtenbreiter ziskem 10 bodů z 11 před loňským vítězem Půlpánem, který měl o půl bodu méně.

Startovalo 66 hráčů. Akce se konala za finanční hlavního města Prahy a záštitu nad festivalem převzal starosta Prahy 8 pan Roman Petrus.