Prague International Chess Festival

Haló, volá Londýn

02.12.2017 15:44 | London Chess Classic 2017

Lehký nátlak mistra světa, trochu nebezpečné dráždění tygra, a tři velmi opatrné srážky - tak v kostce vypadalo úvodní remízové kolo londýnského měření sil světové špičky.

Úvodní kolo špičkového představení v Londýně přinesl tři velmi opatrné partie , kousek pravdy za všechny "postižené" vyjádřil po partii Karjakin, když přiznal, že již trochu více myslí na turnaj kandidátů MS. Dá se očekávat, že si jeho účastníci již v Londýně budou šetřit překvapení v zahájeních a budou zkoušet válčit spíše na téma trpělivosti a odolnosti. Nepo jediný z této party mohl ještě něco s Aronjanem zkoušet, ale při své londýnské premiéře se mu asi moc riskovat nechtělo. Adams i So moc velké úsilí bílými figurami nepředvedli.

Podobné starosti mistra světa Carlsena nezatěžují, zkusil prověřit odolnost svého potenciálního konkurenta v dlouhé technické partie. Zdá se, že měl k úspěchu docela blízko, ale v závěrečné fázi koncovky nepostupoval nejpřesněji a Caruana svou půlku bodu ubránil.

Největší diváckou zábavu přinesla bitka Nakamury s Anandem. Po relativně poklidním zahájení se pozice postupně přiostřovala, Nakamura dost zariskoval a vyvolal před kontrolou nepřehledné zápletky. Časová tíseň přinesla pár nepřesností na obou stranách, po kontrole mohl Anand zkoušet vyhrát slibnou koncovku s pěšcem více, ale zmýlil se v odhadu soupeřových protišancí a v dalších zápletkách nalezl Nakamura pěknou možnost jak vynutit remízu.


-
. kolo -

-
. kolo -

-
. kolo -
5x 3609x Marek Vokáč
Fotogalerie
Komentáře (5) Aktualizovat
04.12.2017 11:05 | reptal

No teda, naprostá záhada, z jakého důvodu by dneska někdo chtěl hrát s Aronjanem na remiz. cheeky

04.12.2017 09:12 | ELOminator

No nevím, to co hrajou bílí proti Aronjanovi, to je podle mě při dnešním stavu teorie jasná hra na renis.

04.12.2017 08:54 | N. Očník

ELOminator: včera jsem na ty partie koukal a nepřišlo mi, že by se nic nedělo. To, že žádný hráč neudělal větší chybu, neznamená, že to bylo nudné. Kouknout na výsledky a podle remíz si říc, že je to hrané při zdi, je trochu málo.

03.12.2017 21:53 | Morphynista

Na Tipsportu se dá sázet nejen na výsledky partií, ale i na to, která figura bude sebraná jako první, jaký bude první tah bílého nebo počet tahů. Já uvažuji o tom, že v partii Nakamura - So zkusím dvojtip - nebude remíza, za 2.98.

03.12.2017 19:45 | ELOminator

Jako ten letošní Londýn je fakt nějaký připosraný sad

Připravuje se