GM Hráček - GM Navara 4:3

25.04.2015 20:42

Dnes byl sehrán exhibiční zápas mezi velmistry Navarou a Hráčkem. Utkali se v celkem 7 partiích (2x baskický šach, 2x armagedon,2x Fischerovy šachy,1x partie naslepo). Výhru 4:3 si připsal Zbyněk Hráček.

V baskickém šachu oba velmistři vyhráli po jedné partii. V armagedonu, kdy bílý má pět minut a nutnost vyhrát oproti čtyřem minutám černého, se lépe vedlo Zbyňkovi Hráčkovi, který obě partie vyhrál. A jelikož zvítězil i v úvodní partii fischerových šachů zajistil si tím i celkovou výhru. Druhou partii vyhrál David Navara. V partii naslepo zvítězil opět David Navara, který tak snížil stav zápasu na konečných 4:3 ve prospěch Zbyňka Hráčka.

Partie k přehrání na stránkách šachového oddílu Kunovice

4x Petr Boleslav
Komentáře (4) Aktualizovat
26.04.2015 12:25 | ofca

Zbyněk čerpal z něčiho vykonu z Bohuslavic, proti strategii hrat nabiflovane tupe pozice s čekanim na chybu a ubijenim na čas si dal pozor a v pohodě vyhral.

26.04.2015 07:39 | Vojta Plát

Sláva Vítězům, Čest Poraženým!

Užil sis, Davide, okolí Kunovic, nebo jsi se byl čvachtat v Moravě? smiley

Jinak mě velmi těší výhra pana Kunce nad tebou(nic proti, výsledek dost luxusní, 95% je v simultánce hodně!), je to fajn pán a velmi těžký soupeř(na to, jaké má elo). Nejednou jsem se o tom přesvědčil na vlastní kůži.

Jinak nenechal jsi Zbyňka vyhrát? Když je ten domácí devilMyšleno s nadsázkou Davide smiley

26.04.2015 05:33 | David Navara

To nepíši proto, abych vydával své prohry za náhodná selhání, jen chci upozornit, že z jednoho mého úspěšného nebo neúspěšného vystoupení se těžko dají odvozovat dalekosáhlé závěry. Pokud posuzujeme něčí herní sílu, počítají se všechny výsledky, pochopitelně i ten včerejší. Ještě jednou zopakuji, že Zbyněk vyhrál zcela zaslouženě.

26.04.2015 05:20 | David Navara

Zbyněk vyhrál zaslouženě. Uprostřed zápasu jsem hrál podstatně hůře než obvykle, přemýšlel jsem výrazně pomaleji než jindy. Moje forma dost kolísá, má skutečná úroveň je kdesi uprostřed mezi sobotní porážkou a velkým úspěchem na ME v bleskovém šachu. Nechci se vymlouvat, jindy zase mívají slabší formu soupeři a já se cítím dobře, tak už to chodí. O svých úspěších a neúspěších píši v tomto ohledu stejně, můžete si to ověřit.