Prague Chess Festival

Figurky jsou vrženy

06.03.2019 16:11 | Prague International Chess Festival 2019

Včera se naplno rozjel Pražský šachový festival. Úvodní tahy byly provedeny v šachové tramvaji. Hráči i novináři si užili spoustu zábavy, zvláště v situacích, kdy tramvaj musela prudce zabrzdit.

 V přátelských bleskových partiích, hraných tempem 2 na 5, se utkali vítězové první řešitelské soutěže s velmistry Navarou a Nguyenem. O body moc nešlo, zato zážitků získali všichni požehnaně. Tramvaj zamířila ze stanice Anděl do stanice Želivského, u které se nachází hotel Don Giovanni, který bude v následujících dvou týdnech středem šachového vesmíru.

Po příjezdu se hráči i novináři přesunuli na tiskovou konferenci, během které turnajový ředitel Petr Boleslav společně s Borisem Gelfandem, Mistryní světa Ju Wenjun, Pentalou Harikrišnou a oběma výše zmíněnými velmistry představili celý festival a jeho dlouhodobou myšlenku.

Během odpoledne přijeli na místo konání poslední opozdilci, aby se všichni sešli ve večerních hodinách na slavnostním zahájení. Mezi hosty byli zástupci sponzorů, rodinní příslušníci hráčů, ale také maďarský velvyslanec, který v krátké řeči popřál všem účastníkům, aby si užili nejúžasnější místo na zemi. Následně byly rozlosovány obě elitní skupiny, když si každý z hráčů zvolil jednu šachovou figuru a ve stejně označené taštičce pak objevili své startovní číslo. Vše okořenilo malé faux-pas, které se však rychle vysvětlilo a díky následné pohotovosti fotografa Vladimíra Jagra i objasnilo. Vše uzavřelo vystoupení kouzelníka, který všem předvedl (a připomenul), že ne vše, co je na první pohled vidět, je skutečnost.

„Kam zmizela trojka?“

Oba špičkové turnaje začínají dnes 1. kolem od 15:00. Partie budou samozřejmě přenášeny online, a to i s videopřenosem. Zájemci o slovní komentář pak mají možnost kdykoliv přijít do komentátorského salónku v hotelu, kde se o zábavu bude starat Pavel Šimáček se svými speciálními hosty. Dnešním expertem bude velmistr Vlastimil Babula.


Oficiální stránky Prague International Chess Festival 20190x 2559x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat