Drtivá simultánka s Markem Vokáčem

15.09.2020 22:20 | Zprávy

Mám pro vás dnes opět všechny partie a už i klasickou omluvu. Tentokrát zvuk i obraz už v přímém přenosu šel, ale Markův internet to nedal. Nevadí, šlo o zábavu. A Marek se bavil, 15 partií a skóre 13 výher a dvě remízy mluví jasně.

Takže třetí simultánka na internetu. Poprvé Marek Vokáč, podruhé Peter Michalík a potřetí opět Marek Vokáč. Tentokrát to byla asi největší nakládačka. Patnáct partií a třináct výher a jen dvě remízy, tomu říkám výsledek!

-
. kolo -

Můžu jen s hrůzou komentovat moji partii ( Royalchess), kde mám o figuru víc a dle PC asi plus šest. Pocit jasné výhry mě láká k napsání článku na tento server. Tím chci říct, že jsem začal psát článek ještě ve vítězné náladě. Zazdílel článek na Facebooku a napsal pár komentářů. Jak to mohlo dopadnout je určitě jasné. Konečná pozice je asi plus padesát pro Marka. A mě nezbývá jen poblahopřát Markovi za parádní výkon.


Všechny partie a výsledky si můžete přehrát i na stránce lichess: https://lichess.org/simul/4wdP9MyS

Závěrem bych chtěl Markovi poděkovat. Poděkovat za ochotu si zahrát tuto simultánku. Za čas a energii, kterou věnoval nastavování programů potřebných k přímému přenosu a i za to jak nás vyškolil. Já jsem si té lekce užil a věřím tomu, že zahrát si s takovým hráčem je zážitek.


Úplně poslední poděkování patří našim fanouškům. Díky jejich podpoře můžeme podporovat šachy u nás. Jmenovitě bych poděkoval i panu Zdeňku Čekalovi, který podpořil nejenom tuto simultánku, ale i včerejší článek, který pro vás napsal Marek Vokáč. 

Děkujeme každému za to, že společně děláme ty šachy zase o kousíček pěknějšími. 

9x 1146x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (9) Aktualizovat
17.09.2020 06:48 | Kamil Mihálik

Veď ide o zábavu. V. Plát dal mi remízu po cca. 32 ťahoch, ktorú som prijal a R. Cvekom som prehral. Hral som aj simultánku s pánom Markošom na inom serveri (len 6 hráčov), s ktorým som prehral až v koncovke na učebnicový pešiakový prelom. Hlavne vždy som sa šachmi veľmi bavil a o to ide, aby ľudia sa bavili. Využili tú možnosť zahrať si s najlepšími svojho šachového remesla. Vokáč bol super, na to že na internete nehraje normálne tak super výsledky. Ten posledný výsledok no comment. Len o 5 hráčov menej a takýto skvelý výsledok...

17.09.2020 00:44 | PIF

Gratulace velmistru Vokáčovi! Krásné partie s tahem na branku, žádné šmrdlání lepší koncovky. Vždy mě bavily Vaše rozbory partií, škoda, že jich je poslední dobou jako šafránu.

16.09.2020 17:41 | wolf

Pane Válek, samozřejmě jde o zábavu. Nejde o výsledek a jsem rád že Vás to baví. Petr

16.09.2020 17:35 | Jan Válek

Ciki má zase v článcích o simultánkách silná slova, aniž by včera hrál. :) Osobně jsem za tu včerejší hru rád, od těch dostihů s Michalíkem bylo tohle tempo příjemné. Hra se mi líbila a stál jsem tam vcelku příjemně, konec jsem už chtěl nějak zlomit, protože jsem ráno měl brzo vstávat a jet pryč, takže jsem nechtěl hrát další hodinu koncovku. A Marek ukázal, proč má titul GM, i tou vytrvalostí, je to borec a uchopí i mikrošanci. Bylo to fajn a hezká KID. Možná by ale bylo dobré ubrat na tom obecném konfrontačním tónu. Marek je velmistr, proto je pochopitelné, že šachy umí hrát lépe než 99 % populace a bude vyhrávat. Navíc ne všichni hráči šachu se tomu šachu věnovali jako Marek nebo jiní, pro většinu to je spíš takové okrajové hobby. Komentáře o čučkařích, dešti na pláštěnce a hraní piškvorek obecně chápu jako takovou tvrdší srandu, nicméně dovedu si představit, že některé hráče to může od akce odradit. Tak buď dělejte akce pro čučkaře, ale pak se k tomu nevyjadřujte, nebo si domluvte simultánky jen pro dvacet hráčů 2400 , kde zase dopadne jako "čučkař" Marek Vokáč. Alespoň jsem si tedy myslel, že cílem těch simultánek je pobavit se při hře, co máme rádi (včetně těch velmistrů, takový p Jansa už třeba nemusí nikomu nic dokazovat, může si klidně sedět v křesílku s Cohibou a koukat na televizi), ne trumfovat se, kdo je větší blbec. Stejně z nás žádní mezinárodní mistři nejspíš nebudou.

16.09.2020 01:37 | Zaplji

Pekne jsem si zahral a dokonce prekvapive udrzel mirne horsi pozici. Dekuji moc za tuto akci a uz se tesim na pana velmistra Jansu!!

16.09.2020 01:35 | Zaplji

Vložte obsah

15.09.2020 23:03 | Marek Vokáč

Dneska byli soupeři v nevýhodě, bylo jich trochu málo, tak jsem neměl tak velké problémy s časem jako minule. Sice se mi v druhé polovině začal přerušovat Lichess, ale poučen minulými zkušenostmi už jsem si tím hlavu nelámal. Ale budu si asi muset promluvit s dodavatelem mého připojení na net, něco tu nebude v pořádku.

15.09.2020 22:43 | wolf

Ciki díky...Dnes mi volal pan Jansa, že se těší na simultánku. Ale souhlas, byla to dneska nakládačka....Příště to musí být lepší..:) To bohdá nebude aby nás Mistři tak drtili:) Petr 

15.09.2020 22:41 | ciki333

Děkuji ti, Petře, ale příště bych raději zůstal ohledně té podpory inkognito.

PS. "Voko" by si za dnešní výkon zasloužil dvojnásobný honorář. Čučkaři snad hráli z hospod po deseti pivech....Takovou nakládačku jsem jaktěživ neviděl. Zklamal mě i Honza Válek...I kdyby jste, Petře s Robertem, natočili 1000 výukových videí... po některých lidech stečou jak kapky deště po pláštěnce a v hlavě neulpí lautr nic. Doporučuji vám (RaP) posečkat s dalším kolem simultánek tři týdny...Ochladí se, covid 19 znemožní soutěže družstev...lidé se budou kopat nudou do zadku a hlavně nastane opět boom internetového šachu.