Na Vysočině odstartováno

27.09.2011 13:43 | VIII. ročník OPEN VYSOČINA

Ve dnech 24.9.-1.10. se v hotelu Jehla ve Žďáru nad Sázavou koná VIII. ročník mezinárodního šachového festivalu OPEN VYSOČINA 2011. Záštitu nad festivalem převzala starostka města Žďáru nad Sázavou Ing. Dagmar Zvěřinová. Součá...

Ve dnech 24.9.-1.10. se v hotelu Jehla ve Žďáru nad Sázavou koná VIII. ročník mezinárodního šachového festivalu OPEN VYSOČINA 2011. Záštitu nad festivalem převzala starostka města Žďáru nad Sázavou Ing. Dagmar Zvěřinová. Součástí festivalu jsou následující turnaje TEV OPEN – turnaj se zápočtem do světového žebříčku ELO FIDE (24.9.- 1.10.), turnaj v rapid šachu (25.9.) a bleskový turnaj (29.9.).

V turnaji v rapid šachu startovalo celkem 26 hráčů z České republiky, Slovinska, Belgie, Ukrajiny a Indie. Ziskem 6 bodů ze 7 partií zvítězil Lukáš Karásek z Jihlavy. Turnaj skončil velkým úspěchem hráčů ŠK Bohemia Pardubice, jejich hráč Jelínek obsadil 2. místo, Vorbjov 3. a Laušman 6. místo.

5Siebenbürger VlastimilCZE20772108TJ Žďár nad Sázavou4.54.521.530.03

V hlavním turnaji TEV OPEN startuje 65 hráčů z České republiky, Slovinska, Německa, Rumunska, Belgie, Ukrajiny a Indie. Největší favoritkou je devatenáctiletá indická mezinárodní mistryně Bhakti Kulkarne.

Po třech kolech jsou bez ztráty bodu Karhánek (Poruba), Lorenc (Polička) a Jakl (Tachov). Všichni favorité včetně indické hráčky, která remizovala v 1. kole s třebíčským Bazalou, zaznamenali již určitou bodovou ztrátu. 2. nasazený Rumun Parligras podlehl Lorencovi, 3. nasazený Bartoš (Litoměřice) remizoval se Siebenburgerem (Žďár), 4. nasazený mezinárodní mistr Zacharčenko (Ukr.) podlehl Jaklovi a remizoval se Schwartzem (Něm.) atd.