Vítězem David Mičulka

16.05.2011 04:43 | Velká cena Havlíčkova Brodu mládeže 2011

Vítězem Velké ceny Havlíčkova Brodu mládeže 2011 se stal po zásluze hlavní favorit, třináctiletý David Mičulka z Náměště n/Oslavou. Zvítězil mezi 89 účastníky turnaje, když získal 6 bodů ze 7 možných. David za největší po...

Vítězem Velké ceny Havlíčkova Brodu mládeže 2011 se stal po zásluze hlavní favorit, třináctiletý David Mičulka z Náměště n/Oslavou. Zvítězil mezi 89 účastníky turnaje, když získal 6 bodů ze 7 možných. David za největší počet vítězství obdržel i cenu Karla Havlíčka Borovského, věnovanou starostou Havlíčkova Brodu Bc. Janem Teclem, který měl nad turnajem záštitu a spolu s místostarostou Ing. Ivanem Kuželkou turnaj navštívili.

Druhé místo v celkovém pořadí vybojoval Petr Walek z TJ Náměšť n/Osl., třetí skončil Vojtěch Filip z TJ Spartak Vlašim. Všichni tři medailisté získali 6 bodů ze 7 partií, o konečném pořadí tedy rozhodlo pomocné hodnocení. Vítězové obdrželi hezké poháry, dárkové balíčky, věnované pořadatelem a sponzorem SD Jednota Havlíčkův Brod.

další pořadí z celkového umístění:
4. Vít Kratochvíl - TJ Náměšť n/Osl. 5, Milan Sýkora - Jiskra Havl.Brod, 6.Jakub Skořepa - Sokol Bedřichov, 7. Vojtěch Jandl - ŠACHklub Tábor, 8. Aleš Krčil - Jiskra Humpolec ( všichni 5,5 bodu) 9. Vítek Veselý - Jiskra Havlíčkův Brod, 10. Kryštof Červinka - Sp. Velké Meziříčí, 11. Tomáš Skořepa - Sokol Bedřichov, 12. Vojtěch Kříž - Jiskra Humpolec, 13. Jana Kolínková - TJ Náměšť n/Osl. 14. Simona Suchomelová, 15. David Krčil - Jiskra Humpolec, 16. Tomáš Pibil - Jiskra Havlíčkův Brod 17. Tomáš Krčil 18. Jan Ptáček ( oba Jiskra Humpolec) všichni získali 5,5 a o pořadí rozhodlo pomocné hodnocení.

Nejmladším účastníkem turnaje byl teprve pětiletý Jakub Vojta z Vlašimi, jehož dědečkem byl známý havlíčkobrodský spisovatel a šachista František Drašner!

Vítězové jednotlivých kategorií VC:

H16 : 1.Petr Walek, Náměšť n/Osl., 2. Milan Sýkora 3. Vítek Veselý ( 9 hráčů)
H14 : 1. David Mičulka,Náměšť n/Osl., 2. Vojtěch Filip, 3. Vít Kratochvíl ( 19 hráčů)
H12 : 1. Aleš Krčil, Jiskra Humpolec, 2. Jan Ptáček 3. Vítězslav Cupl ( 19 hráčů)
H10 : 1. Vojtěch Kříž, Jiskra Humpolec, 2. Petr Brož 3. Erik Martínek ( 29 hráčů)
D14 : 1. Jana Kolínková,Náměšť n/Osl., 2. Simona Suchomelová 3. Tereza Zachová (5)
D12 : 1. Anna Nekolová, Jiskra Humpolec, 2. Michaele Hromádková 3. Dáše Pleskačová (4)
D10 : 1. Barbora Houdková, Sokol Nové Veselí, 2. Viktorie Součková 3. Tereza Zachová (4)

Všech 89 účastníků obdrželo věcné ceny, které pořadatelé věnovali za významné podpory města Havlíčkova Brodu, KŠSV a sponzorů. Podrobné výsledky turnaje naleznete na webových stránkách KŠSV.