Prague Chess Festival

Z Brna, Litomyšle a Ostravy

25.12.2011 06:43 | Vánoční turnaje 2011

Hned tři domácí turnaje nabízejí letos příležitost zpestřit si vánoční čas také šachovou hrou a na poslední chvíli si třeba ještě zlepšit svůj dojem ze šachového roku 2011. Volba účastníků mohla padnout na nově založenou ...

Hned tři domácí turnaje nabízejí letos příležitost zpestřit si vánoční čas také šachovou hrou a na poslední chvíli si třeba ještě zlepšit svůj dojem ze šachového roku 2011. Volba účastníků mohla padnout na nově založenou tradici vánočního openu v Ostravě (25. 12. – 31. 12.), tradiční brněnský Olexův memoriál (25. 12. – 30. 12.) nebo na silně obsazené České šachové Vánoce v Litomyšli (25. 12. – 1. 1.), které se jako jediné z jmenované trojice protáhnout až do následujícího roku.

České šachové Vánoce

Nejsilnější startovní pole se sejde v Litomyšli, kde se při 13. ročníku oblíbeného turnaje představí šestice mezinárodních mistrů a také sedmička mistrů FIDE. Chybí mezi nimi obhájce loňského prvenství Jan Bernášek, a tak k hlavním favoritům budou patřit zejména IM Krzysztof Bulski (2519), reprezentační trenér IM David Kaňovský (2453) či za Litovel hostující IM Kamil Stachowiak (2417). Zajímavá z turnaje rozhodně může být i fotogalerie, protože závěrečné novoroční kolo začíná již v 10:00.

Odkazy

Stránky turnaje
Výsledky z Chess-results.com
Loňské shrnutí na nss.cz

Olexův memoriál

Již po šestatřicáté se v Brně koná Memoriál Ing. Olexy, tedy turnaje, který v dobách své největší slávy hrálo takřka 400 účastníků. Rekordní 10. ročník je však již dávno pryč, a tak se pořadatelé v současné době musí spokojit s daleko komornější atmosférou, když v předběžné startovní listině figuruje pouze 28 jmen. Skromná účast zřejmě ani neumožní tradiční rozdělení do dvou skupin podle výkonnosti. Co se vítězů z předcházejících let týká, tak se účastní pouze vítěz z roku 2009 Karel Kredl, obhájce loňského prvenství Karel Kratochvíl mezi předběžně přihlášenými chybí.

Odkazy

Stránky turnaje
Přehled vítězů
Výsledky z Chess-results.com
Loňské shrnutí na nss.cz

Vánoce Open Ostrava

Vzrůstající počet účastníků naopak zaznamenává vánoční open v Ostravě, když na loňských 22 účastníků letos naváže 34 hráčů. Punc mezinárodnosti turnaji dodává účast loni stříbrného Jozefa Baranka (2152), nicméně hlavním favoritem je bezpochyby někdo úplně jiný – letos i v Extralize hrající Jan Malík (2352).

Odkazy

Stránky turnaje
Výsledky z Chess-results.com Výsledky z loňského roku
0x 418x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat