Prague International Chess Festival

Výsledky z Jeseníku a Starého Města

23.08.2010 21:17 | Srpnové turnaje

S drobným zpožděním se alespoň v krátkosti podíváme i na výsledky dvou v nadpisu uvedených turnajů. Putovní pohár lázeňského města Jeseník se minimálně na rok dostal do rukou frýdecko-místeckého Karla Mitury (2049), kterého nav...

S drobným zpožděním se alespoň v krátkosti podíváme i na výsledky dvou v nadpisu uvedených turnajů. Putovní pohár lázeňského města Jeseník se minimálně na rok dostal do rukou frýdecko-místeckého Karla Mitury (2049), kterého navíc ze druhého místa podpořila i jeho mladší sestra Magdaléna (2086). BŠŠ Frýdek-Místek tak zaznamenává další úspěch na turnajích doslova po celé Evropě, jak se ostatně můžete přesvědčit na klubových stránkách.
Uveden je zde i úspěch čerstvé extraligové posily GM Vladimíra Tally (2476), který po přestupu z Geofinu Ostrava hned v prvním turnaji ve frýdecko-místeckém dresu zvítězil.

Horsák,J (2089) – Talla,V (2476) a hrubá chyba 36...Dxf2+??, protože po 37.Dxf2 Jxf2 38.fxe7 je najednou bílý vyhraný. Stačilo přitom prosté a logické 36...Jxf2 a radoval by se naopak černý.

Konkrétně se mu to povedlo v desetikolovém Openu Staré Město i přes totální zatmění mysli ve druhém kole, kdy jednoduše vyhranou pozici s domácím Janem Horsákem (2089) dokázal v podstatě jediným tahem prohrát. Vynikající stíhací jízdou se však nakonec ještě vyšvihl k samostatnému prvnímu místu, když v posledním kole porazil dosavadní překvapení – Itala Bontempiho (2358), čímž na stupně vítězů pomohl dalším českým zástupcům, konkrétně IM Neumanovi s GM Vokáčem. Vzhledem k tomu, že se turnaj hrál i jako otevřený přebor Zlínského kraje, tak si z šestičlenné skupiny 7,5bodových na 2. – 7. místě bezpochyby zaslouží vyzdvihnutí celkově pátého Fera Vrány, nového krajského přeborníka. Velice zdařilé reportáže mapující průběh turnaje nabízí web pořadatelského oddílu.

O putovní pohár lázeňského města Jeseník

Odkazy

Propozice
Výsledky z Chessresults.com
Loňské shrnutí na nss.cz
Loňské výsledky

FIDE OPEN Staré Město 2010

Odkazy

Výsledky z Chessresults.com
Stránky turnaje
Pořádající oddíl ŠK Staré Město

Partie

2x 596x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat
06.09.2010 12:01 | Autor neznámý

Krátkou zprávu z Jeseníku včetně fotogalerie najdete na webu JmŠS zde.

24.08.2010 11:47 | Autor neznámý

nevíte co se stalo v Jeseníku Gorbatovovi?

Připravuje se