Dvakrát výměnná varianta slovanské obrany rozhodla

08.09.2009 06:59 | Romanův memoriál

Dvakrát výměnná varianta slovanské obrany rozhodla o vítězi v zajímavé akci s netradičním vyvrcholením, kterou uspořádal Větrník s.r.o. v součinnosti s ÚMČ Brno – Řečkovice a Mokrá Hora a to 4. ročník šachového turnaje k uc...

Dvakrát výměnná varianta slovanské obrany rozhodla o vítězi v zajímavé akci s netradičním vyvrcholením, kterou uspořádal Větrník s.r.o. v součinnosti s ÚMČ Brno – Řečkovice a Mokrá Hora a to 4. ročník šachového turnaje k uctění památky mladého šachisty Romana Řezáče.

Konal se v neděli 6. 9. 2009 v kulturním sále ÚMČ Brno – Řečkovice a Mokrá Hora. Byl hrán švýcarským systémem na 9 kol, tempem 2 x 15 minut na partii. O vítězi memoriálu rozhodlo finálové střetnutí prvních dvou nejvýše hodnocených hráčů po devátém kole ve hře s obřími šachy. Vítězi stačila remíza, vyzyvatel měl povinnost zvítězit.

Součástí byl i společenský program s živou hudbou, k jednotlivým kolům byly moderované vstupy a atraktivní byla i kulinářská a nápojová nabídka v prostorách hodovního amfiteátru radnice. Zprávu si můžete přečíst na stránkách Durasu Brno a připojujeme i odkaz na výsledky turnaje

Fotografie

V turnaji hrálo velmi mnoho mladých nadějí na snímku v popředí Strnad hraje bílými s Medunou, na sousední šachovnici v zeleném tričku se černým brání Dvořák. (zdroj: Duras Brno)

Věra Medunová (ostrý tah f5 sleduje její syn) skončila celkově na 3. místě. (zdroj: Duras Brno)

Karel Kredl porazil v posledním kole Milana Smištíka, ale finálovou partii na obří šachovnici mu nevzal. (zdroj: Duras Brno)

V základním kole (výsledkem byla rychlá remíza) oba finalisté zjevně šetřili fyzické síly na venkovní partii. (zdroj: Duras Brno)

Nádherné dřevěné obří šachy jsou připravené k finálové partii turnaje. (zdroj: Duras Brno)

Jako v základním kole byla rozehraná výměnná varianta slovanské obrany. David Holemář právě sbírá síly, aby vzal černého pěšce na d5. (zdroj: Duras Brno)

Je opravdu obtížné se v postavení na tak veliké šachovnici orientovat. Milan Smištík právě vzal bílého pěšce na d4. (zdroj: Duras Brno)

Venkovní partie se hrála před početným davem šachových příznivců. (zdroj: Duras Brno)