Prague Chess Festival

Bučovice a Mohelnice

11.11.2008 10:14 | Rapid turnaje 2008

V rámci zlepšení našeho informování o jednodenních turnajích po celé České republice Vám nyní nabízíme pohled do dvou moravských měst – Bučovic a Mohelnice. Dále bychom Vás chtěli poprosit o zasílání dojmů, výsledků, pří...

V rámci zlepšení našeho informování o jednodenních turnajích po celé České republice Vám nyní nabízíme pohled do dvou moravských měst – Bučovic a Mohelnice. Dále bychom Vás chtěli poprosit o zasílání dojmů, výsledků, případně i celých reportáží s fotkami, protože zdaleka ne všechny kvalitní turnaje mají tak zdařilou webovou prezentaci jako turnaje, o kterých se bude psát v následujících řádcích.

O pohár města Bučovic

Dlouholetý bučovický organizátor Jan Gorčák

Jubilejní 20. ročník turnaje lákal účastníky na velmi zajímavý cenový fond – na jednodenní turnaj je první cena ve výši 4.000 Kč jistě velmi nadstandardní. Nicméně termínová kolize s českou extraligou způsobila, že s výjimkou IM Sergeje Vesselovského zde nehrál žádný další účastník s mezinárodním titulem, a tak cesta k úspěchu zde byla otevřená skutečně pro každého. To také potvrdil i samotný průběh turnaje, kdy se na čele vystřídala celá řada hráčů. Důležité ovšem je, kdo zůstal na čele po závěrečném kole. Tím nakonec byl až 7. nasazený Petr Kičmer (2200), který obdivuhodnou sérií 6 výher dokázal napravit zaváhání z 2. kola s domácím Syslem (1948) a závěrečnou remízou s IM Vesselovským si se 7,5 body zajistil prvenství. Na stupních vítězů ho doplnili právě IM Sergej Vesselovský (2401) a Petr Kapusta (2084) shodně se 7 body. Pozastavme se ovšem i u 4. místa, kde skončil neregistrovaný a tudíž bez ratingu hrající Tsvetoslav Tsenov, který tak předstihl i mnohem zkušenější borce, jakými jsou např. Josef Mudrák, Fera Vrána nebo Neklan Vyskočil.

Stupně vítězů – zleva IM Vesselovský, vítězný Petr Kičmer a Petr Kapusta (zdroj: TJ Bučovice)

Zúčastnila se samozřejmě i řada známých šachistů – zde bílými hrající brněnský Jan Kalendovský (zdroj: TJ Bučovice)

V bratrovražedném souboji bratří Kratochvílů zvítězil černými hrající Milan (zdroj: TJ Bučovice)

Odkazy

Stránky bučovických šachistů
Konečné výsledky
Fotogalerie

Mohelnice Open 2008

Vítězný Jiří Navrátil se svým také úspěšným synem (zdroj: ŠO Mohelnice)

Turnaj v Mohelnici měl jednoznačného favorita – mladý Jan Krejčí (2397) nad ostatními účastníky vyčníval o téměř 200 ELO bodů, nicméně startovní předpoklady ještě nikdy nikomu turnaj nevyhrály a to samé se potvrdilo i v Mohelnici. S bilancí 6/7 totiž zvítězil třetí nasazený Jiří Navrátil (2140) z Uničova, na kterého půlbod ztráceli kolínský Jiří Stehlík (2069) a taktéž uničovský Jaroslav Filipík (2006). Na Honzu Krejčího zbylo po závěrečné remíze právě se Stehlíkem až 4. místo.

Odkazy

Stránky turnaje
Výsledková listina
0x 1964x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat