Prague Chess Festival

Valašská Bystřice atakuje stovku

13.09.2011 06:43 | Open Valašská Bystřice

Dne 10.9. zahájil již 3. ročník velkolepého turnaje Valašská Bystřice. Oproti loňsku je téměř 50% nárůst hráčů – celkem jich na startu stanulo 91!, zejména díky výborné propagaci a faktu, že v Bystřici je kurňa dobře. První...

Dne 10.9. zahájil již 3. ročník velkolepého turnaje Valašská Bystřice. Oproti loňsku je téměř 50% nárůst hráčů – celkem jich na startu stanulo 91!, zejména díky výborné propagaci a faktu, že v Bystřici je kurňa dobře. Prvním nasazeným je momentálně velmi dobře hrající Tomáš Cagašík. Avšak v konkurenci 5 zkušených FM – Karlík, Obšivač, Vrána, Mrva, Vorobjov, IM Volodina a dravých mládežníků CM Baláčka a Petra Čižinského rozhodně není role papírového favorita jednoduchá. Samozřejmě kromě elových suverénů je v turnaji mnoho dalších černých koní, např. vítěz Openu Ostravský Koník „B“ 2011 Jan Kolašín.

Již první rozbroje na špičce přinesly neočekávané výsledky – bílými figurami remizovali FM Karlík a FM Vrána. Jinak se většinou favorité zhostili svých rolí úspěšně.

Den druhý

V neděli 11.9.2011 čekalo na účastníky VBO dvojkolo. V dopoledním 2. kole vítězili převážně favorité, za překvapení lze považovat výhru nadějného Igora Alfimova nad zkušeným Cyrilem Papánem, v dámském derby porazila v pěkné partii Jiřinka Prokopová paní Irenu Badačovou.

Rovněž v odpoledním kole byly výsledky většinou podle očekávání, klopýtnul pouze prešovský FM Vladimír Mrva, který prohrál dokonce bílými s pražským Karlem Horákem mladším. Ztracený terén pomalu dohánějí mistři FIDE Fera Vrána a Vladimír Karlík, ten však udolal Igora Alfimova až v koncovce. Na neděli budou v dobrém vzpomínat i Elově méně hodnocení hráči – Jaroslav Kořínek z Ostravy (známý rozhodčí) a domácí Ondřej Růčka, kteří získali proti silným soupeřům dva body!

Po třech kolech je v čele pětice 100% hráčů – Dominik Parák ze Vsetína, domácí FM Josef Obšivač, IM Viktor Volodin z Moskvy, FM Jurij Vorobjov ze Sevastopolu a Karel Horák mladší ze Sokola Vyšehrad.

Dnes byl také zahájen exhibiční zápas mezi velmistrem Markem Vokáčem a mezinárodním mistrem Richardem Biolkem mladším.

GM Vokáč hrající černými kameny odvážně přijal oběť pěšce, silnou iniciativu soupeře uhasil obětí dámy za věž a střelce a vybudoval nepřístupnou pevnost, takže byla zaknihována remíza.

Fotografie

Duel Kořínek - Šrámek (autor: Hana Obšivačová)

Fera Vrána (autor: Hana Obšivačová)

Irena Badačová (autor: Hana Obšivačová)

Josef Obšivač (autor: Hana Obšivačová)

Ladislav Žlebčík (autor: Hana Obšivačová)

Miroslav Kunc (autor: Hana Obšivačová)

pohled do hracího sálu (autor: Hana Obšivačová)

pohled do hracího sálu (autor: Hana Obšivačová)

Tomáš Cagašík (autor: Hana Obšivačová)

Odkazy

Open Valašská Bystřice
Průběžné výsledky
0x 1531x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat