Prague Chess Festival

Posune se IM Plischki ke zlatu?

15.11.2008 03:04 | Open Liberec 2008

Rovná stovka účastníků z deseti zemí se dnes sjíždí do Liberce na již 9. ročník Open Liberec, tradiční severočeskou součást seriálu Czech Tour. Na cenový fond ve výši 30.000,- Kč si zuby nejvíce brousí trio mezinárodních mist...

Rovná stovka účastníků z deseti zemí se dnes sjíždí do Liberce na již 9. ročník Open Liberec, tradiční severočeskou součást seriálu Czech Tour. Na cenový fond ve výši 30.000,- Kč si zuby nejvíce brousí trio mezinárodních mistrů Plischki (2409), Chakimov (2310) a Vávra (2299). Plischki skončil vloni druhý, dokáže letos zvítězit? Podíváme se i na předběžnou startovní listinu lednového Open Praha….

Přímo v centru severočeské metropole, na Šaldově náměstí v hotelu s příznačným názvem Liberec, zahajuje dnes již 9. ročník mezinárodního šachového FIDE turnaje Open Liberec. Hraje se klasicky na 9 kol s dvoukolem plánovaným na sváteční pondělí 17. listopadu a pokud dorazí všichni přihlášení účastníci, tedy včetně 3 mezinárodních mistrů, bude možno plnit i normu IM. Krom hlavního FIDE turnaje připravili organizátoři i 2 doprovodné turnaje. Rapid se hraje v neděli od 9:00, turnaj bleskový pak ve čtvrtek od 10:00.

V restauraci hotelu si můžete z denně obměňovaného menu vybrat např. smažáka s bramborem a tatarkou za 62,- Kč a k tomu nealko Birrela za 20,- Kč.

Mezi rovnou stovkou předběžně přihlášených nefiguruje loňský vítěz IM Ksieski z Polska, který tak uvolnil prostor vloni stříbrnému, letos nejvýše nasazenému, IM Sebastianu Plischki z Německa (2409). Na startovní listině nechybí ani nejúspěšnější loňský našinec, Josef Jiruše ze Slavie Hradec Králové, i když před ním je ještě dalších 11 papírově silnějších Čechů včetně IM Pavla Vávry či krajského přeborníka a vítěze Open České Švýcarsko 2008, novoborského Petra Kučery ml.

Open Praha 2009

Velmi zajímavě obsazen je zatím další díl série – lednový Open Praha. Mezi přihlášenými hráči jsou mj. mezinárodní velmistři Peralta (ARG), Grabarczyk (POL), Ivanov (RUS) a Vokáč (CZE), mezinárodní mistři Fomichenko (RUS), Bratanov (BUL), Rašík (CZE), Colin (FRA), Plischki (GER), Godard (FRA), Tričkov (CZE), Al Husari (SYR) a Volodin (RUS) a mezinárodní velmistryně Fomichenko (RUS). Kompletní seznam dosud přihlášených najdete v novinkách Czech Tour.

Odkazy:

web
propozice
výsledky
0x 1554x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat