Turnaj nebude!

24.01.2009 17:59 | OPEN Česká Třebová 2009

Smutná zpráva pro příznivce královské hry: pátý ročník mezinárodního šachového turnaje Open Česká Třebová 2009 se letos v létě neuskuteční. „Je to škoda, ale v současnosti se s tím nedá nic dělat. Jde o rozhodnutí majite...

Východočeský mezinárodní šachový turnaj si během krátké doby získal v šachových kuloárech velmi dobré jméno. První ročník se hrál v roce 2006 (29. dubna. – 6. května) v Ústí nad Orlicí, druhý se uskutečnil ve stejném roce (26. srpna - 2. září) v České Třebové. Ve stejném městě měli šachisté dostaveníčko ještě dvakrát, a to v roce 2007 (10. - 17. srpna) a v roce 2008 (8. - 15. srpna). Rekordní počet 140 šachistů z osmi zemí přijel do České Třebové předloni, vloni se hrálo o rekordní dotaci ve výši 135 tisíc korun.

Odkazy

stránky RC Sport
Ohlédnutí za posledním ročníkem RC Sport Open 2008
Smutná zpráva pro příznivce královské hry: pátý ročník mezinárodního šachového turnaje Open Česká Třebová 2009 se letos v létě neuskuteční.
„Je to škoda, ale v současnosti se s tím nedá nic dělat. Jde o rozhodnutí majitele pořádající společnosti RC Sport pana Vlastislava Přečka, který se rozhodl pro obchodní a reklamní aktivity v jiných sportech. Nechci mluvit za někoho jiného, ale jisté je, že důležitou roli při tomto rozhodování sehrála složitá ekonomická situace,“ sdělil manažer turnaje Mgr. Vladimír Vaněk.
8x 1036x
Fotogalerie
Komentáře (8) Aktualizovat
25.01.2009 11:20 | Autor neznámý

VN - Na druhou stranu ani těch silných (zahraničních) hráčů evidentně nebylo dost, když se turnaj pro potřeby norem nepočítal jako mezinárodní - Honza Krejčí by mohl vyprávět...

25.01.2009 00:48 | Autor neznámý

MV - Pořádat GP je opravdu zbytečně drahé. Jen bych připomenul, že na konci května tu máme již ohlášený zápas v rapidu Navara - Ivančuk (do té doby jistě zapomenou, že včera oba shodně prohráli:-).
MB - Asi spíš počítali, že silní hráči přilákají ty slabší. Vcelku trefně to asi shrnul zak. Štědré dotace teď skončí asi někde na tenisových kurtech a ne na šachovnicích. A to je škoda, pořadatelé předváděli jinak velmi dobrou práci!

24.01.2009 23:33 | Autor neznámý

Přímá úměra mezi množstvím peněz do turnaje nasypaných a počtem hráčů zde nějak nezafungovala. Podle mě je to špatně zvoleným neatraktivním místem turnaje, chybnou orientací jen na elitu, slabou propagací vůči cizině a silnou konkurencí déle zavedených tradičních turnajů.

24.01.2009 23:13 | Autor neznámý

Zdravím, docele mě mrzí, že se Česká Třebová hrát nebude, byl to příjemný turnaj. Myslím ale, že organizátoři hledají důvod pro jeho neuskutečnění. Nerozumím, proč nejdříve chtěli pokud možno co nejvyšší mezinárodní účast a titulovaných hráčů a teď jim jde o běžné šachisty... Kromě toho, účast přes 100 lidí není vůbec špatná, může se srovnávat s openy v Praze a dalšími ze série Czechtour. Vůbec si nemyslím, že by se snižovala poptávka po turnajích. Pokud Rc vynechá, její místo zaujme jiný turnaj. Já jsem měl Českou Třebovou v plánu a tak se budu muset ohlédnout po jiném turnaji.

24.01.2009 22:58 | Autor neznámý

Spíše mi to připadá, že sponzoři GP si našli zástupný důvod pro odstoupení od smluv. Neúčast Carlsena přece nemůže tak zásadně ovlivnit mediální dopad akce.

24.01.2009 22:52 | Autor neznámý

A možná ani zrušení turnaje v Karlových Varech nemusí být na škodu. Jak zmínil pan Matocha, poměr cena/výkon za požadovanýh 15 milionů značně klesl, navíc prestiž FIDE GP značně uvadá. Možná bude lepší, když budou prostředky třeba i v menší míře vynaloženy jinak a uvidíme Davida třeba v dalším rapid zápase s hráčem absolutní světové špičky.

24.01.2009 22:36 | Autor neznámý

Kdepak, to není vůbec o příspěvcích. Šachisté podle mě pouze nenaplnili představy pořadatelů - i v hodnocení se píše, že běžných šachistů bylo mnohem méně, než si pořadatelé přáli. Navíc řada přihlášených bez omluvy nedorazila. Čili šachisté si za ztrátu tohoto turnaje a jeho sponzorů mohou především sami. Na druhou stranu se ukazuje, že nabídka turnajů (především těch letních) poněkud převyšuje poptávku - na nízkou účast si stěžuje řada pořadatelů. V současné finanční krizi to, myslím, nebude poslední zrušený turnaj. Zůstanou pouze ty, které si sami uživíme.

24.01.2009 21:24 | Autor neznámý

Śkoda ,kromě další nepříjemné zprávy,že nebude GP ve Varech(což asi nejvíce zarmoutí Davida). Snad už se konečně otevřou oči některým snílkům,co si myslí,jak se sponzoři třesou dávat peníze do šachů.A jsme zpátky u příspěvků :-))