Zlato míří do Českých Budějovic

30.03.2012 05:43 | Mistrovství ČR školních týmů

Ve středu 28. dubna bylo slavnostně zakončeno Mistrovství České republiky školních týmů v šachu 2012 v kategorii 1. až 5. tříd. Mistrovství ČR hrálo 27 čtyřčlenných družstev škol, přičemž hráči museli být vždy žáky z je...

Ve středu 28. dubna bylo slavnostně zakončeno Mistrovství České republiky školních týmů v šachu 2012 v kategorii 1. až 5. tříd. Mistrovství ČR hrálo 27 čtyřčlenných družstev škol, přičemž hráči museli být vždy žáky z jedné školy. Posilování týmů formou hostování tedy nebylo možné. Z každého kraje si vybojovaly právo účasti vždy 2 nejlepší školy.

Na startovních listinách se objevilo celkem 118 hráčů a hráček. Turnaj se hrál švýcarským systémem na 9 kol. O titulu mistra ČR se rozhodovalo až v posledním kole. Zlaté medaile si odváží ZŠ a MŠ Kubatova České Budějovice vedená trenérem Jiřím Havlíčkem. Stříbro vybojovalo družstvo ZŠ Hoštálková pod vedením trenéra Františka Veselského. A bronzové medaile získala ZŠ a MŠ E. Krásnohorské z Frýdku – Místku pod vedením pana učitele Jana Mavreva. Bronzové družstvo si získalo sympatie soupeřů a diváků mimo jiné tím, že polovinu týmu tvořily dívky.

Nejlepším hráčem na 1. šachovnici se stal Dominik Killar z Trutnova, na 2. šachovnici byl nejlepší Jiří Míka z Českých Budějovic, na 3. šachovnici byl nejlepší Adam Březina z Hoštálkové a na 4. šachovnici dosáhl nejlepšího výsledku Ondra Vraj z Hoštálkové.
Mistrovství ČR uspořádal z pověření Šachového svazu ČR Šachový klub Světlá nad Sázavou. Hrálo se v rekreačním zařízení POČTA ve Štědroníně, v krásném prostředí na břehu Orlické přehrady. Výsledky, zprávy, fotogalerii a další informace z Mistrovství ČR školních týmů naleznete na webu pořadatele.

Zatímco žáci a jejich doprovody odjíždějí domů, pořadatelé ve Štědroníně zůstávají, protože zde ve čtvrtek zahajuje kategorie středních škol.