O mistrovi rozhodlo až poslední kolo

07.11.2011 05:43 | Mistrovství Čech mládeže do 10 a 8 let

V neděli 6. listopadu byly v Harrachově dohrány poslední partie a bylo slavnostně zakončeno Mistrovství Čech mládeže do 10 let a Otevřené Mistrovství Čech mládeže do 8 let 2011. Průběh Mistrovství byl dramatický a o mistrovi rozhod...

V neděli 6. listopadu byly v Harrachově dohrány poslední partie a bylo slavnostně zakončeno Mistrovství Čech mládeže do 10 let a Otevřené Mistrovství Čech mládeže do 8 let 2011. Průběh Mistrovství byl dramatický a o mistrovi rozhodlo až poslední kolo.

V mistrovské kategorii do 10 let vyhrál Pavel Haase z ŠK PORG Praha, druhé místo patří Matouši Eretovi z TJ Sokol Klatovy a třetí je Jakub Petr z TJ Bohemians Praha. V kategorii dívek do 10 se stala mistryní Čech Sofie Přibylová z TJ Sokol Lány. Druhé místo vybojovala Klára Kocourková z TJ Kavalier Sázava a třetí místo patří Julii Richterové ze Sokola Zastávka. Protože se Julie nezapočítává do pořadí Mistrovství Čech, patří bronzová medaile Julii Vilímové z Říčan.

V Otevřeném Mistrovství Čech mládeže do 8 let vyhrál Ondřej Skýpala z TJ AERO Odolena Voda, stříbro si odváží Viktor Přibyl z ŠK PORG Praha a bronz vybojoval Štěpán Jáchym Janouch z ŠK AD Jičín. Mistryní Čech dívek do 8 let se stala Karolína Kořenová z Klubu šachistů Říčany, která obhájila loňské prvenství. Druhá se umístila Anna Vavřínková z Lokomotivy Brno, ta se však nezapočítává do pořadí Mistrovství Čech. Stříbro tak patří Kateřině Pastrnkové z Říčan a bronz si odváží Adriana Málková z ŠK Líně.

Suverénním vítězem OPENu se stal Jaroslav Voříšek z TJ Bohemians Praha. Druhé místo obsadil Olexij Albul z ŠK Tachov a na třetím místě skončil Milan Dolenský z ŠK Libštát. Nejlepším hráčem z kategorie mládeže se v openu stala Tereza Kocí z Lokomotivy Brno a cenu pro nejlepší ženu získala Alice Fajová z ŠK Bohemia Pardubice.

Na Mistrovství České republiky postupuje prvních 10 chlapců z kategorie do 10 let, dívky postupují všechny. Počet postupujících se navýšil o dvě místa, protože se na Mistrovství Čech rozhodli hrát Pavel Haase a Jakub Voříšek, přestože oba měli přímý postup na Mistrovství ČR díky loňskému zlatu a stříbru z MČR chlapců do 8 let. Svůj postup tak dali všanc a museli si ho znovu vybojovat.

Mistrovství ČR mládeže do 10 let se bude hrát od 10. do 17. března 2012 v Koutech nad Desnou v Hotelu Dlouhé Stráně. Mistrovství ČR mládeže do 8 let je open, takže postupují všichni zájemci. Mistrovství ČR mládeže do 8 let se bude konat od 12. do 13. května 2012 v Malenovicích v Hotelu Petr Bezruč.

(zdroj: Oficiální fotogalerie)

(zdroj: Oficiální fotogalerie)

(zdroj: Oficiální fotogalerie)

(zdroj: Oficiální fotogalerie)

Odkazy

Oficiální stránky
Výsledky
Fotogalerie
0x 1249x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat