Zlato slaví Boršice, do dvanácti let vítězí Panda Rychnov

18.05.2009 09:27 | Memoriál Vratislava Hory 2009

První ročník Memoriálu Vratislava Hory vyhrálo družstvo SK Boršice A, v kategorii do 12. let vyhrálo družstvo Panda ARTCO Rychnov nad Kněžnou. Šk Staré Město a SK Boršice uspořádali na počest prvního výročí úmrtí vynikajícíh...

První ročník Memoriálu Vratislava Hory vyhrálo družstvo SK Boršice A, v kategorii do 12. let vyhrálo družstvo Panda ARTCO Rychnov nad Kněžnou.
Šk Staré Město a SK Boršice uspořádali na počest prvního výročí úmrtí vynikajícího šachového trenéra ing. Vratislava Hory turnaj čtyřčlenných družstev mládeže. V turnaji startovalo 27 družstev z České a Slovenské Republiky. Vyhodnoceny byly kategorie do 12. let a do 18.let.

Devítikolový rapid turnaj se hrál od soboty 16.5. do neděle 17.5. ve Sportovním centru TJ Spartak Hluk

V turnaji symbolicky zvítězili šachisté pořádajícího oddílu a odchovanci Ing. Vratislava Hory – družstvo SK Boršice A. Silná generace boršických šachistů, která získávala a stále získává medaile na mistrovstvích republiky, měla velmi vyrovnanou a silnou sestavu. Družstvo se i v pěti hráčích pyšnilo průměrem ELO 1998. Boršičtí hráli v sestavě Václav Fiala, Adam Gabriel, Luděk Volčík a na čtvrté šachovnici střídající se Náplavovi Petr a Pavel a neprohráli jedinou partii. Na druhé místo v turnaji se vynikajícím výkonem vyšvihlo družstvo TJ Slovan Havířov. Třetí skončil vzácný host a zahraniční účastník – družstvo KŠN Bratislava.

Stupňě vítězů: stříbrný TJ Slovan Havířov, zlato ŠK Boršice a bronz patří KŠN Bratislava

Mezi 18letými borci, hrajícími ligové soutěže dospělých či extraligy dorostu, se neztratili ani některé družstva mladší kategorie - do 12.let. V této kategorii si to v posledním kole o vítězství rozdaly družstva pořádajícího ŠK Staré Město C (nejmladší odchovanci ing. Hory) a nejvzdálenějšího účastníka turnaje – družstva Panda ARTCO Rychnov nad Kněžnou. Remíza 2:2 stačila družstvu Panda ARTCO Rychnov nad Kněžnou k vítězství. ŠK Staré Město obsadilo místo druhé, třetí skončilo družstvo SK Slavia Orlová B.

Stupňě vítězů do 12 let: stříbrné ŠK Staré Město, zlato Panda ARTCO Rychnov nad Kněžnou a bronz patří SK Slavii Orlová B

V sobotní slavnostní podvečer se konala simultánka s GM Zbyňkem Hráčkem. 21 hráčů určitě nebylo snadným oříškem. O tom svědčí i celková hrací doba 2,5 hodiny, během které GM Hráček mezi stoly nachodil určitě hodně kilometrů. Daniel Kožíšek z Pandy Rychnov si domů odváží nejen zlato ze soutěže družstev, ale i cenný skalp. Podařilo se mu totiž v simultánce jako jedinému nad GM Hráčkem zvítězit.

Simultánka GM Zbyňka Hráčka

Pořadatelé děkují všem, kdo se turnaje zúčastnili, všem, kdo se na přípravě turnaje podíleli a už dnes těší na další ročník. Rádi Vás u nás na Slovácku přivítáme.