Akademické šachové středy

03.02.2011 06:43 | Lokomotiva Brno

První pokus Lokomotivy Brno o zavedení malých středečních šachových turnajů, kterých by se účastnili zástupci (ať už současní nebo bývalí) akademické obce, přilákal napoprvé i přes zkouškové období slušných čtrnáct záje...

První pokus Lokomotivy Brno o zavedení malých středečních šachových turnajů, kterých by se účastnili zástupci (ať už současní nebo bývalí) akademické obce, přilákal napoprvé i přes zkouškové období slušných čtrnáct zájemců. Propozice, které slibovaly u tohoto bleskového turnaje odehrát patnáctikolový švýcar, byly pružně upraveny na třináct kol systémem každý s každým.

V turnaji, v němž bylo zastoupeno široké spektrum šachistů od kandidátů mistra až po začátečníky, nakonec zvítězil absolvent JAMU Vít Bureš (úvodní foto). Jeho vítězství je naprosto zasloužené - prohrál jedině s Karlem Kredlem a jinak všechny partie vyhrál. Na dalších medailových pozicích se umístili Lukáš Řehůřek (Masarykova univerzita) 11 bodů a již zmíněný Karel Kredl (Spartak Adamov) s 10 body. Podrobné výsledky
Fotografie

Seriál pokračuje ve středu 9. února od 17:oo sedmikolovým rapidem - základní informace o něm můžete najít na webu Lokomotivy Brno nebo speciálním webu.