Rapid vyhrál Potapov, open do čtvrtého kola

15.11.2011 11:43 | II. ročník OPEN BRNO

V sobotu 21. 2011 byl v luxusních prostorách hotelu Myslivna, který je situován v krásném lesním prostředí v Brně - Kohoutovicích zahájen II. ročník mezinárodního šachového festivalu OPEN BRNO 2011. Akce se koná za finanční podpo...

V sobotu 21. 2011 byl v luxusních prostorách hotelu Myslivna, který je situován v krásném lesním prostředí v Brně - Kohoutovicích zahájen II. ročník mezinárodního šachového festivalu OPEN BRNO 2011. Akce se koná za finanční podpory města Brna. V rámci festivalu se konají následující turnaje: mezinárodní šachový turnaj započítávaný do světového žebříčku ELO FIDE (12.-18.11.), mezinárodní turnaj v rapid šachu (13.11.) a mezinárodní turnaj v Ingols šachu (16.11.).

Festivalu předcházel již 5. ročník přeboru České advokátní komory, který se hrál pod názvem „O šachového krále ČAK“. V silné konkurenci 29 advokátů z celé republiky zvítězil Sochor z Grygova ziskem 7,5 bodu z 9 partií a obhájil tak své loňské vítězství. Vítěz prvních tří ročníků Louček (Louny) obsadil 2. příčku s 6,5 body. Na 3. místě pak skončil rovněž s 6,5 body Lev z Valašského Meziříčí. Nejlepším neregistrovaným hráčem byl na 13. místě s 5 body Parma. Doplňkový turnaj v mariáši se stal také kořistí Sochora , který tak korunoval pro sebe velmi úspěšný víkend. Turnaj v dámě ovládla ředitelka pobočky ČAK v Brně Dr. Schejbalová. Akce měla vysokou sportovní úroveň a zejména velmi příjemnou společenskou atmosféru.

Hlavní festivalový turnaj byl zahájen prvním kolem a na jeho startu se sešlo 72 účastníků z Německa, Polska, Rakouska, Bulharska, Ruska, Ukrajiny, Anglie, Belgie, Islandu, Norska, Itálie, Řecka a České republiky. Mezi největší favority turnaje patří mezinárodní velmistr Alexander Potapov, jeho syn mezinárodní mistr Pavel Potapov (oba Rusko) a mezinárodní mistři Bernadski a Zakharchenko (oba Ukrajina), Chudinovskikh (Rusko) a v neposlední řadě dva domácí mezinárodní mistři Vyskočil (Brno) a Vávra (Praha).

Turnaj v rapidu se stal kořistí mladšího z Potapovů, který ztratil pouze půl bodu za remízu se svým otcem v posledním kole, před Bernadským a starším z Potapovů. Nejlepším českým hráčem byl na 4. místě Holemář z Brna.