Pardubice vyrabovaly Dobrovice!

03.03.2009 06:59 | GRAND PRIX ČR V RAPID ŠACHU 2008/2009

Pátý letošní rapid turnaj série Grand Prix ČR se uskutečnil v sobotu 28. února v místní sokolovně sympatického městečka Dobrovice. Na startu se sešlo úctyhodných 150 hráčů, což je na takovýto turnaj velmi pěkné číslo! Vítěz...

Pátý letošní rapid turnaj série Grand Prix ČR se uskutečnil v sobotu 28. února v místní sokolovně sympatického městečka Dobrovice. Na startu se sešlo úctyhodných 150 hráčů, což je na takovýto turnaj velmi pěkné číslo! Vítězem se díky lepšímu pomocnému hodnocení se 7,5 body stal podruhé IM Martin Petr (poprvé 2007), druhé místo obsadil IM Jan Bernášek a na třetí příčku se výhrou v posledním kole vyšvihl FM Luboš Roško. Všichni tři jsou přitom momentálně členové extraligových Pardubic, všechny tři poháry tak virtuálně putovaly do města perníku!
Dalších pět hráčů mělo 7 bodů, přičemž se seřadili v pořadí IM Kaňovský, FM Plát, Novotný, Přibyl a Postupa ml.. První dva jmenovaní sice po šestém kole turnaj společně vedli, já jsem se ovšem rozhodl po náročném týdnu turnaj v klidu doremizovat a Vojta v osmém kole prohrál s Alešem Jedličkou. Ten však v kole devátém podlehl Honzovi Bernáškovi, což znamenalo pád na 11. místo. Skvělý turnaj zahrála čerstvá vicemistryně republiky Lucie Jínová, která byla v závěrečné partii s Lubošem Roškem krůček od výhry a tím pádem dělení prvního místa!!