Dostihy mezi Kobylisy a Jičínem “B“ pokračují

06.12.2011 05:43 | Druholigový souhrn – skupina C

Naprosto identickou bilanci mají po 4 odehraných kolech na čele skupiny C týmy z pražských Kobylis a Jičína “B“. Oba se k nim propracovaly po výhrách nad rezervami Turnova, nicméně průběh obou zápasů byl výrazně odlišný. Pro Ko...

Důležitost zápasu ilustruje i nejsilnější možná sestava Jičína, ale zápas ani zdaleka jednoznačný nebyl. Turnov se totiž dostal rychle do vedení, jenže po hrubé chybě na 7. šachovnici bylo o vítězi jasno. Turnovští tak ani přes vyztužení své sestavy s největší pravděpodobností ani letos o stupínek výše nepostoupí. Kvůli nepovedenému startu svého A-týmu by jistě chtěl postoupit i Vyšehrad “B“. Po výhře 5,5:2,5 nad Kutnou Horou sice má již 9 bodů, ale při vší úctě k jeho dosavadním soupeřům jej klíčové zápasy s hlavními favority teprve čekají. Výborný start do soutěže má i nováček z Hořic – nebýt překvapivého zaváhání s Turnovem “C“ byl by dokonce s plným bodovým ziskem v čele! Při úzké soupisce bude evidentně základním kamenem úspěchu dobrá docházka – Hořičtí potřetí nastoupili kompletní a potřetí za to brali tři body, tentokráte s Kolínem. Naopak první výhru si připsala pražská Pankrác, kterou start sezony jak v první, tak ve druhé lize nezastihl v dobré formě. První druholigová výhra tak trochu paradoxně přišla v zápase s Vlašimí, kdy Pankrác poprvé v sezoně nastoupila bez své jedničky Radka Doležala. Poslední nezmíněný výsledek pak nepotěšil ani jednoho z aktérů – při tříbodovém systému totiž jak Říčany, tak Liberec potřebují v boji o záchranu v klíčových zápasech bodovat. Výsledných 4:4 je tak spíše ztráta pro oba.

Se souhrny z jiných skupin Vás odkážeme na stránky Jihomoravského šachového svazu, kde si David Cypris dal tu práci a připravil pro čtenáři souhrn skupin D a E, nebo na stránky jednotlivých oddílů. Formou příspěvku je Vám samozřejmě k dispozici i diskuze k tomuto článku, kde uvádějte odkazy na vaše stránky či přímo reportáže ze zápasů.

Odkazy

databáze ŠSČR
Naprosto identickou bilanci mají po 4 odehraných kolech na čele skupiny C týmy z pražských Kobylis a Jičína “B“. Oba se k nim propracovaly po výhrách nad rezervami Turnova, nicméně průběh obou zápasů byl výrazně odlišný. Pro Kobylisy se totiž proti Turnovu “C“ jednalo o „povinnou“ výhru, která nakonec po skóre 7:1 znamenala i výrazné vylepšení pomocného hodnocení. Jičín “B“ naopak čekal zápas pravdy s Turnovem “B“.
1x 1147x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
06.12.2011 07:50 | Autor neznámý

2. liga F; Slovan Havířov - Třinec B
http://sachyslovan.cz/clanek/2-liga-f-slovan-havirov-tz-trinec-b-62