Žádná uhraná norma

06.07.2009 11:26 | Brněnský šachový festival

Nadpis článku udává zřejmě nejdůležitější poselství z brněnských uzavřených turnajů – ať chceme či ne, podobné uzavřené turnaje se hlavně kvůli normám hrají, protože ceny obvykle ani nepokrývají startovné pro po normác...

Nadpis článku udává zřejmě nejdůležitější poselství z brněnských uzavřených turnajů – ať chceme či ne, podobné uzavřené turnaje se hlavně kvůli normám hrají, protože ceny obvykle ani nepokrývají startovné pro po normách prahnuvší hráče. Jak vyplývá i z našich předchozích článků, byli normám nejblíže IM Pavel Šimáček s IM Honzou Bernáškem ve velmistrovském a Lukáš Kuchynka (foto) v turnaji mistrovském. Útěchou pro aktuálního mistra ČR Šimáčka může být alespoň prvenství v turnaji a také skutečnost, že dobrou formu může prodat na blížícím se Czech Openu v Pardubicích, kde alespoň podle každoročně vysokého počtu splněných norem může být jejich uhrání snadnější.

Výborný turnaj sehrál i Lukáš Kuchynka – před startem by jistě s 6,5 body a ziskem takřka 36 bodů ratingu byl nadmíru spokojený, po skončení turnaje možná převáží drobné zklamání z nepovedeného závěru 1,5/4, který Lukáše stál IM normu a také první místo, když se před něj dokázal protlačit IM Bagrationi (2370). Pokud však bude takto dobře hrát i nadále, nemusí mít obavy a může se o normu pokusit třeba hned v Pardubicích, kde je taktéž přihlášen do hlavního turnaje. Pro úplnost ještě dodejme výsledky z obou openů, ve kterých shodně zvítězili nejvýše nasazení – v tom národním Radka Slepánková (1980) se 7,5 body a v FIDE openu Milan Smištík (2296) s plnými 8 body.

K brněnskému turnaji se ještě v nejbližších dnech vrátíme, protože náš dvorní fotograf Vladimír Jágr si pro Vás připravil rozhovor se slovenskou reprezentantkou Zuzanou Borošovou.

Partie

Odkazy

Stránky turnaje
Výsledky z Chess-results.com
1x 416x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
07.07.2009 15:25 | Autor neznámý

Chudák Vojta Plát: proti Polákovi mi vykreslil obraz toho pána, na kterého se v Brně převrátil jeden a půl tunový transformátor. Ale věřím, že za rok už Vojťas vyhraje!