Velmistrovský turnaj pro Kriebela

26.04.2011 01:02 | 32.ročník Turnajů šachových nadějí

Včera skončil v Národním domě ve Frýdku-Místku mezinárodní šachový festival, kterého se zúčastnilo celkem 319 účastníků z 11 zemí. Již 32. ročník měl na programu mládežnický Turnaj šachových nadějí, o něco mladší jsou ...

Včera skončil v Národním domě ve Frýdku-Místku mezinárodní šachový festival, kterého se zúčastnilo celkem 319 účastníků z 11 zemí. Již 32. ročník měl na programu mládežnický Turnaj šachových nadějí, o něco mladší jsou pak turnaje Pobeskydí, kde byly krom Openu odehrány i 3 uzavřené turnaje. „Na letošním ročníku bych vyzdvihl především bohatý doprovodný program“, hodnotí stručně skončený festival ředitel pořádající Beskydské šachové školy Ing. Pavel Benčo. Konala se skutečně celá řada simultánek a besed (včetně účasti aktuálních mistrů ČR Davida Navary a Kateřiny Němcové), proběhl VIP bleskový turnaj, ale i spousta mimošachových aktivit jako bylo venkovní odpoledne s maskotem Frymíkem či večerní představení s kouzelníkem Veselým Jirkou a dalšími hosty. Pořadatelé z BŠŠ se mohli rovněž radovat z řady úspěchů svých svěřenců, nejpřekvapivější bylo patrně vítězství posledního nasazeného FM Tadeáše Kriebela (foto) ve velmistrovském turnaji.

Turnaj šachových nadějí:

Mládež hrála tři turnaje rozdělena do 3 věkových kategorií – do 9, 12 a 15 let. I zde ovšem platilo ustálené pravidlo, že mladší hráči mohou hrát v kategorii starších, což si vyzkoušel např. devítiletý mistr EU Van Thai Dai Nguen, který obsadil skvělé 5. místo mezi patnáctiletými.

Pobeskydí:

Krom klasického otevřeného turnaje se letos hrály hned tři turnaje uzavřené s možností plnit mezinárodní normy. Ve velmistrovském turnaji se podařilo splnit pouze normu mezinárodního mistra – vítěznému FM Tadeáši Kriebelovi a též Poláku Szablowskému, který už měl ale potřebné 3 normy uhrané a čeká jen na udělení titulu. V IM turnaji Pobeskydí B splnila normu WGM Karina Szepkovská-Horowská, které stačilo 6,5 bodu. Stejný výsledek byl málo platný jejímu kolegovi Danielu Sadzikowskému, kterému chybělo pár bodíků na průměrném Elo – má totiž o 88 vyšší rating než jeho úspěšná kolegyně. V turnaji C zvítězil polabinský Aleš Jedlička, 5,5 bodu ale na normu nestačilo. V Openu byl nejúspěšnější odchovanec BŠŠ Jiří Kočiščák.