Vítězem IM Leszek Ostrowski

19.09.2010 05:43 | 2.ročník Open Valašská Bystřice

V sobotu 18. 9. skončilo klání 64 hráčů a hráček na 64 polích. O vítězi turnaje bylo rozhodnuto již před posledním kolem a tak nikdo neočekával na první šachovnici velký boj. Ovšem FM Yuriy Vorobyov se postaral o překvapení a por...

V sobotu 18. 9. skončilo klání 64 hráčů a hráček na 64 polích. O vítězi turnaje bylo rozhodnuto již před posledním kolem a tak nikdo neočekával na první šachovnici velký boj. Ovšem FM Yuriy Vorobyov se postaral o překvapení a porazil bílými IM Leszka Ostrowskeho. Partie na 2. až 8. šachovnici dopadly smířlivě a i většina dalších skončila remízami.

Díky sponzorům bylo vyhlášeno celkem 23 oceněných míst. Pohár celkového vítěze si odvezl do Polska IM Leszek Ostrowski se 7,5 body, u nás hrající za ŠK Geofin Ostrava. Druhé místo zůstalo ve Valašské Bystřici – vybojoval si ho FM Josef Obšivač se 7 body. Na třetím místě skončil Tadeáš Baláček se 6,5 body, který zároveň získal 1. cenu v kategorii juniorů. 4. místo patří FM Yuryi Vorobyovovi (6,5 bodů). Po pátém Cyrilu Papánovi (6 bodů) – nejlepšímu seniorovi – obsadila 6. místo Katarzyna Bukowska – vítězka kategorie žen.

Téměř celý turnaj nám přálo krásné podzimní počasí a hráči mohli svůj volný čas trávit procházkami pěšími i na kole po místních malebných kopečcích. Účastníci 2. ročníku odjížděli spokojeni a pořadatelé se těší na příští setkání v září 2011.

Zleva: bronzový Tadeáš Baláček, vítěz IM Leszek Ostrowski a stříbrný FM Josef Obšivač (autor: Petr Beran, fotogalerie)

Šestice nejlepších (autor: Petr Beran, fotogalerie)

Boje posledního kola (autor: Petr Beran, fotogalerie)

Kdo se směje naposled...(autor: Petr Beran, fotogalerie)

Soupeři z první šachovnice - FM Yuryi Vorobyov a IM Leszek Ostrowski(autor: Petr Beran, fotogalerie)