Potlesk pro Mahrlu

28.02.2012 05:43 | 1. liga západ 2011/2012

S bravurou prošel první ligou Mahrla Praha a jednoznačně tak dokázal, že loňský sestup z extraligy byl jen jeden velký omyl. Deváté kolo, během kterého si pražský klub zajistil návrat zpět mezi elitní české kluby, završil symbolic...

Pořadí po 7. kole (upraveno z databáze ŠSČR)

Podle nastoupivších sestav je zřejmé, kdo už boj o záchranu vzdal. Poslední ERA-Poštovní spořitelna “B“ nastoupila již podruhé pouze v šesti hráčích, čehož využil Nový Bor “B“, aby se výhrou 6:2 v pravý čas vynořil do jistějších, avšak zdaleka ještě ne bezpečných vod. Reálnější naději na záchranu mohl živit Vyšehrad, ale to by se do Jičína muselo vydat více než pět odvážlivců. Ani Jičín samozřejmě tímto darem nepohrdl, když hostům přepustil pouze půlku v partii Leona Vološina se svým bývalým chlebodárcem Petrem Vaňkem. Téma záchranářských bojů se prolínalo i pražským derby Pankráce s Oazou, kde hosté sahali po důležité výhře. Hned třikrát totiž vyhráli černými (!) a vedli už 3,5:0,5. Domácí však nepříznivý průběh dokázali otočit až k remíze 4:4, která je pro ně vzhledem k relativně příznivému losu (Kozolupy a hlavně ERA-Poštovní spořitelna “B“) již takřka záchranářská.

Druhé či třetí místo sice postup neznamená, avšak pohár do klubové síně slávy jistě potěší. K tomu většímu za stříbrnou medaili má momentálně nejblíže Lysá nad Labem “B“, která po několika kolech opět postavila takřka to nejsilnější, co má k dispozici. Holdia Praha naopak postavila pouze 3 hráče ze základní sestavy, a tak se z původně očekávané vyrovnané bitvy stala jednoznačná záležitost v poměru 6:2 ve prospěch Lysé. I ERA-Poštovní spořitelna “A“ měla problémy se sestavou, ale po zápase kvůli tomu rozhodně smutnit nemusí. Čtveřice náhradníků totiž přinesla hned 3,5 bodu, což umožnilo přeskočit Hradec Králové na 3. místo tabulky.

S reportáží o východní skupině Vás odkážeme na stránky Jihomoravského šachového svazu, kde se i devátému kolu obšírně věnuje Neklan Vyskočil. Ve zkratce pouze uveďme, že oba o postup usilující týmy opět vyhrály, a tak vše směřuje k velkolepému finále, kdy se 18. 3. mezi Grygovem “B“ a Třincem rozhodne o dalším extraligovém účastníkovi. V tomto kole sice Grygov vyhrál jen těsně 4,5:3,5 v Orlové, ale ani po výrazné výhře Třince 6,5:1,5 s Litovlí “B“ smutnit nemusí – skóre má o dva body lepší, a tak by mu proti Třinci měla před závěrečným kolem stačit i zápasová remíza.

Partie

Odkazy

databáze ŠSČR
S bravurou prošel první ligou Mahrla Praha a jednoznačně tak dokázal, že loňský sestup z extraligy byl jen jeden velký omyl. Deváté kolo, během kterého si pražský klub zajistil návrat zpět mezi elitní české kluby, završil symbolicky svou vůbec nejvyšší výhrou v sezoně – 7,5:0,5 nad oslabeným Šakalem Kozolupy. Ten si sice svůj záchranářský boj notně zkomplikoval, protože si výrazně pohoršil skóre, avšak klíčové zápasy pro něj teprve přijdou.
0x 2058x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat