Prague International Chess Festival

Doma zůstanou všechny tři cenné kovy

17.08.2018 07:36 | 16. MISTROVSTVÍ EU MLÁDEŽE 2018

Ve středu 15. srpna 2018 vyvrcholily v Hotelu Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou boje o vítězství na Mistrovství Evropské unie mládeže do 8, 10, 12 a 14 let. Domácí reprezentace získala jednu zlatou, stříbrnou a bronzovou medaili.

V kategorii H8 zvítězil Stefan-Vlad Paunescu z Rumunska, druhé místo obsadil Wiktor Zmarzly z Polska a bronz patří Lukáši Strapcovi ze Slovenska. V kategorii dívek do 8 let získala zlato pro Českou republiku Tereza Horková. Stříbrnou medaili vybojovala Nadezhda Pritulina z Estonska a bronzovou medaili si odvezla Timea Haasová ze Slovenska.

Titul Mistra EU v kategorii H10 získal David Cr. Radu z Rumunska. Stříbro vybojoval David-Alexandru Botea z Rumunska a třetí místo obsadil domácí Václav Finěk. Pro Vaška byl start na MEU v kategorii desetiletých ostrou přípravou na Mistrovství světa, kde bude startovat ve své kategorii do 8 let. V kategorii D10 získala titul Mistryně EU Ivelina Hristova hrající pod vlajkou FIDE. Druhá se umístila Zofia Lazniewska z Polska a třetí místo vybojovala Lin Englert z Německa.

V kategorii H12 zvítězil Aron Pasti z Maďarska, druhé místo vybojoval Maciej Jeda z Polska a třetí místo obsadil Teodor-Cosmin Nedelcu z Rumunska. Mistryní EU v kategorii dívek do 12 let se stala Lucie Ševčíková ze Slovenska. Lucie tak obhájila loňské vítězství. Druhé místo obsadila její krajanka Lucie Kapičáková a bronz si odváží Petya Karaivanova (FIDE).


Mezi 14 letými chlapci byl nejlepší Bulhar Valentin Mitev hrající pod vlajkou FIDE. Druhé místo obsadil český reprezentant Marek Míča a bronzovou medaili vybojoval Ondrej Vadila ze Slovenska. V kategorii dívek do 14 let zvítězila Nikoletta Toth z Maďarska. Stříbrnou medaili získala Monika Marcinczyk z Polska a bronzovou medaili si odváží Mihaela-Ioana Trifoi z Rumunska.


První tři z každé kategorie získali pohár a diplom. Medaili získal každý účastník Mistrovství EU. Všichni mistři EU v jednotlivých kategoriích si z Koutů nad Desnou odvezli notebook! I na dalších pět hráčů a hráček v každé kategorii čekaly hodnotné ceny, mimo jiné šachové digitální hodiny. Každý hráč si ze šampionátu odváží také dres s logem Mistrovství EU.


Mistrovství EU mládeže 2018 uspořádal z pověření Evropské šachové unie Šachový klub Světlá nad Sázavou ve spolupráci s Šachovým svazem ČR. Chlapci a děvčata hráli v každé věkové kategorii společný turnaj a následně byli vyhodnoceni zvlášť chlapci a zvlášť dívky. Turnaje se zúčastnilo 102 hráčů a hráček z 11 šachových federací. Všechny partie byly přenášeny on-line. Potěšením pro mládež bylo každodenní vyhlašování nejlepších partií kola.

Pro účastníky turnajů a jejich doprovody pořadatelé připravili šachový i nešachový doprovodný program: návštěvu ruční papírny Velké Losiny, simultánky s IM Piskem, bleskový turnaj. Účastníci turnaje měli v hotelu k dispozici řadu možností k aktivnímu odpočinku – bazén, wellness, saunu, bowling, stolní tenis, kulečník, atd. Na webu mistrovství najdete bohatou fotogalerii z průběhu mistrovství i všechny partie.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům za jejich výkony a hru fair play, všem rodičům a trenérům za spolupráci, rozhodčím za řízení turnajů a všem spolupracovníkům za jejich práci. Velké díky patří i hotelu za výborné služby a vstřícnost. Účastníci mimo jiné kvitovali možnost, že mohou pokoje předávat až po slavnostním zakončení. Chtěl bych také poděkovat kolegům ze Slovenského šachového svazu za jejich pomoc při zajištění akce. Děkuji též všem, kteří nám pomáhají se zajištěním Mistrovství EU. Společně se budeme těšit na příští ročník Mistrovství EU mládeže, který se uskuteční od 15. do 24. srpna 2019.


Kompletní výsledkyIng. Zdeněk Fiala

Šachový klub Světlá nad Sázavou0x 1831x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat
Připravuje se