Prague Chess Festival

IM Vojtěch Zwardoň v Dolním Benešově s přehledem vítězí

20.09.2015 13:30 | Uživatelské zprávy

Dolní Benešov se v sobotu 19. 09. 2015 stal již popáté ve své historii hostem účastníků devátého ročníku Grand Prix České republiky v rapid šachu.

 Sobotní ráno vypadalo spíše na návštěvu koupaliště, než na šachy do pozdního odpoledne. Devadesát jeden dospěláků a čtyřicet šest dětí v souběžně hraném turnaji bylo pohlazením pro duše pořadatelů. Před třemi léty se zabila jedna moucha jednou ranou a společně s hlavním turnajem se pořadatelé rozhodli pro méně zdatné šachisty a hlavně  dříve narozené pořádat dětský turnaj. 
      Letošní dvacátý devátý ročník turnaje MKO byl provázen od počátků samými problémy, které vyvrcholily sobotní jobovkou, že v noci uvařený guláš bublá a je tak vhodný akorát na do pálenice. Bude teda gulášovice. Nebyl on-line přenos, neboť byl problém s technikou. No, příště pořádně odzkoušet by to chtělo.

K výsledkům se vyjadřovat nebudu, neboť to za mne s rychlostí blesku provedli na Novoborském. Snad jen tolik, že celkovým vítězem turnaje se stal IM Zwardoň, před GM Veličkou a IM Kriblem. Krajským přeborníkem v rapidu se stal IM Zwardoň, okresním domácí Rakús. Nejstarším byl pak pan Vykydal. V dětech nedala šanci nikomu domácí Janošová. Truhlu s vylosovaným dortem otvíral nebojácný hoch.
      A na konec, abych nezapomněl – hlavním partnerem turnaje byla černočervená firma Wűrt, která věnovala všechny věcné ceny.

  Obrázky z turnaje naleznete  na stránkách šachistů Dolního Benešova - http://sachy-msa.dolnibenesov.net/galerie.php. Tady jen pár chuťovek.
 
0x 2418x Rudolf Kriebel
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat