Davide děkujeme! Vánoční sen z Jeruzaléma

20.12.2019 06:54 | FIDE Grand Prix 2019

Děkujeme za pocit šachové radosti, která je vzácná. Děkujeme za pocit hrdosti, které je málo a děkujeme za tu šanci ti fandit a prožít tento Vánoční sen s tebou!

Dvě partie v tie-breaku. Ta první byla jako den. Ta druhá byla jako noc. Wey Yi po Davidových chybách ve druhé partii, která se opravdu nepovedla postoupil do finále FIDE Grand Prix v Jeruzalémě a bude to on, kdo roztočí kola osudu a rozhodne o tom, jestli na turnaj kandidátů postoupí Maxime Vachier Lagrave a nebo Ian Nepomniachtchi. Karty jsou rozdány následovně. Maxime to nemá ve svých rukách a musí fandit čínskému hráči aby vyhrál tento turnaj. Ian když vyhraje ve finále, pak MVL nepřekročí svůj stín a bude se opakovat rok 2018, kdy nebyl mezi nejlepšími hráči světa na turnaji, který určí soupeře Magnuse Carlsena v boji o šachový trůn.


Navara - Wei Yi . Fotografie: Niki Riga / World Chess

Tie-break a druhá partie. Partie, která rozhodla. David Navara jí komentoval slovy: Můj soupeř hrál výborně a zaslouženě postoupil do finále! Jsem unavený a cítil jsem, že už nemám energii. Mrzí mě ale moje poslední partie, která se mi nepovedla.


Navara - Wei Yi . Fotografie: Niki Riga / World Chess.

David v Jeruzalémě zapsal další stránku do českých šachových kronik. Postupem do semifinále udělal českým fanouškům radost a ta pozitivní nálada byla mezi námi. Blíží se Vánoce a děkujeme Davidovi, že jsme mohli prožít s ním Vánoční pohádku a Vánoční sen. 


-
. kolo -
0x 3987x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat