David Navara píše historii českého šachu!

14.12.2019 06:00 | FIDE Grand Prix 2019

Fide Grand Prix Jeruzalém, 1 kolo a tie-break a pro českého fanouška musí být tento pohled na vítězství Davida Navary pohlazením po duši. David vyhrává v bleskové partii a postupuje do dalších bojů. Co víc si přát,než jen to aby to druhým kolem neskončilo

 Někdo může říkat, že zkrácené hry do šachů nepatří a někdo může říkat že patří. Doba je rychlejší a tak třeba fotbal má penalty, hokej má nájezdy a tenis má tie-break a je to normální takto rozhodnout souboj, kde je těžké určit vítěze. Šachy nejsou jiné, možná jsou těžší v tom, že vyhrát partii na světové úrovni proti hráčům kteří nedělají chyby je někdy až příliš těžké a FIDE Grand Prix v Jeruzalémě dospěl až do tie-breaku a my můžeme říct, že dospěl do výborného tie-breaku, protože není důvod si stěžovat. 


Každý soupeř je k poražení, jen čas nejde porazit. Boris Gelfland končí v tie-breaku. (foto Niki Riga)

Shrnutím prvního kola je informace že končí Topalov, Wojtaszek,Yangyi, Gelfland, Giri, Wang Hao, Mamedyarov, Harikrishna. Když se podíváte na tyto jména, která končí na tomto turnaji a co jméno tak světové šachové eso a končí a není mezi nimi David Navara, pak nám musí docházet jakého skvělého výsledku dosáhl David Navara. 


Každý soupeř je k poražení, jen čas nejde porazit. Topalov taky končí v tie-breaku. (foto Niki Riga)

Psal jsem, že David píše historii českého šachu a ta může být zapsána pro příští generace dokonce zlatým písmem, protože soupeř Davida je papírově hratelný soupeř Dmitry Jakovenko s ratingem 2698 oproti Davidovému dlouholetému minimu 2709 a protože každý věří, že David má na mnohem lepší Elo, mohl by to právě potvrdit v tomto zápase a jako fanoušek věřím, že Davida uvidíme v dalším kole. 

Další dvojičky jsou Karjakin-Wei Yi, Nepomniachtchi - Wesley So, Andreikin - Vachier-Lagrave Maxime.

Držme palce, držme pěstí a věřme, že Jeruzalém bude zapsán v historii českého šachu zlatým písmem!


-
. kolo -
0x 3889x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat