Chesssfest 2013 - finále Bonifáca

22.05.2013 22:51 | Liga priateľov Bonifáca

V sobotu, dňa 18. mája sa v priestoroch základnej školy na Sládkovičovej ulici v Ružomberku uskutočnilo finále šachového podujatia pre absolútnych začiatočníkov pod názvom Liga priateľov Bonifáca. Turnaja sa zúčastnilo 6 štvorčlenných družstiev.

Výhliadky na úspech boli u jedných väčšie, u druhých sa očakávali ako samozrejmosť. Hneď v prvom kole sa zrodili dva úžasné výsledky, keď zaváhali favoriti Liptovská Šachová Škola - L. Teplá A 1:3, a ZŠ Sládkovičova - ZŠ L. Sliače 2:2. Po dvoch kolách mali k prvenstvu najbližšie hráči zo ZŠ Turany s plným počtom bodov. Tí ale v treťom kole prehrali s LŠŠ a po tomto kole bolo na prvých priečkach husto (ZŠ Sládkovičova 7 bodov, ZŠ Turany 6b, ZŠ L. Teplá 6b, LŠŠ 4b). Finále nakoniec najlepšie zvládla ZŠ Sládkovičova Ružomberok, ktorá po úvodnom zaváhaní už svojim súperom nedávala žiadne šance. Svojim výkonom vynikol najmä Kristián Zelnický, ktorý trpezlivo svoje partie vysedel a všetkých päť s prehľadom vyhral. Celkovo sa turnajov zúčastnilo 59 začínajúcich šachistov zo 6 škôl Turčianskeho a Liptovského regiónu. Na samotný záver prišiel aj psík Bonifác, ktorý je sprievodca knihy pre začiatočníkov šach na školách 2. Poďakovanie patrí Slovenskému šachovému zväzu, Krajskému šachovému zväzu Žilina, Liptovskému šachovému zväzu a Šachovému klubu Ružomberok, ktorý technicky aj materiálne zabezpečoval celú sériu turnajov.  Ďakujeme hráčom, vedúcim, rodičom, organizátorom a rozhodcom za nádherná zážitky.