Česko - Polsko (zatím) 3:0

16.09.2020 07:28 | Zprávy

Ve Zlíně se hraje přátelský zápas (na vážné partie) mezi Českou republikou a Polskem. Začátek nám vyšel více než dobře, když vedeme po dvou dnech 3:0 (nepočítám remízy).

 Zápas se hraje na 5 partií, takže si každý s každým zahraje.

Naše sestava je Jiří ŠtočekVlastimil BabulaThai Dai Van NguyenJan Krejčí a Tadeáš Kriebel, za Polsko hrají Kacper PiorunGrzegorz NasutaDaniel SadzikowskiIgor Janik Pawel Teclaf. Kapitáni jsou Zbyněk Hráček Bartosz Socko.


Jak na chess.cz píše Michal Konopka, cituji: "I přesto, že po dohodě budou chybět největší hvězdy (Navara a Láznička na naší straně a Duda s Wojtaszkem na polské straně), nastoupí několik zvučných jmen a očekáváme napínavý duel."

Michal má pravdu, oba týmy nepostavily své dva nejsilnější hráče. Nicméně "abychom se vrátili na zem", je nutno napsat, že Polsko nepostavilo "B" tým, možná ani "C" tým. Pokud by poláci postavili (například) "B" tým, tak proti nám nastoupí 5 hráčů kolem ela 2600... . Jinak řečeno, Polsko je o několik tříd dále. Budeme muset vypít hodně mléka, než jim začneme dýchat na záda. Ačkoliv je možné, že ani to mléko nebude stačit.

Jenom napíšu čísla hráčů podle jejich ela polského žebříčku: Kacper Piorun (9), Grzegorz Nasuta (16), Daniel Sadzikowski (19), Igor Janik (39) a Pawel Teclaf (42).

Poslední dva jmenovaní jsou ročník 2000 a 2003 a skutečně patří k (velkým) polským nadějím.

Právě Igor Janik je nešťastníkem polského mužstva. V prvním kole měl loženou výhru s Jiřím Štočkem, ale zahrál to tak skvěle, že partii ještě prohrál. A včera se totálně zhroutil v partii s Vlastou Babulou. Pěkně strategicky vyhrál Tadeáš Kriebel, když Pawel Teclaf udělal ukázkovou (strategickou) hrubku. 

Všechny naše výhry jsem stručně okomentoval. Zápas máme skvěle rozehrán a myslím si, že naši borci s přehledem vyhrají.

Robert Cvek

 - fotky jsou použity z facebooku ŠSČR

-
. kolo -
1x 1399x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
16.09.2020 10:31 | kiklos

Pěkný výkon od Vlasty i Tadeáše, Jirka musel soupeře v prvním kole očarovat. Asi podobně jako včera Kristýna Lavičková v tenisu utekla ze čtyř mečbolů.