Prague Chess Festival

Česká republika vítězem 16. Olympiády

28.08.2013 21:12 | Uživatelské zprávy

Tým České republiky (1. GM Roman Chytilek, 2. GM Jiří Dufek, 3. GM David Vrkoč, 4. GM Jiří Vošahlík, nehrající kapitán SIM Josef Mrkvička) je už jistým vítězem 16. Olympiády v KŠ, a to bez ohledu na výsledky 4 nedohraných partií našich hráčů! Gratulujeme!

ICCF

Dne 28. 8. 2013 se zrodila úžasná zpráva, která ještě týž den zaplavila e-mailové schránky mnoha (nejen) korespondenčních šachistů. Družstvo České republiky (1. GM Roman Chytilek, 2. GM Jiří Dufek, 3. GM David Vrkoč, 4. GM Jiří Vošahlík, nehrající kapitán SIM Josef Mrkvička) je již jistým vítězem 16. Olympiády, a to bez ohledu na výsledky 4 dosud nedohraných partií našich hráčů! Naši borci zatím neprohráli ani jednu partii a věřme, že tento stav setrvá až do skončení turnaje.

Tabulka na webu: http://www.iccf-webchess.com/EventCrossTable.aspx?id=21733

Všem členům hvězdného týmu srdečně blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci! Zvláštní uznání pak patří GM Jiřímu Dufkovi, který na 2. šachovnici předvedl doslova nadlidský výkon a dosáhl neuvěřitelného výsledku +8, když svým soupeřům povolil ze 12 partií pouhé 4 remízy!

Zisk zlatých olympijských medailí lze bezesporu označit za jeden z historicky nejvýznamějších úspěchů českého korespondenčního šachu, který jen stvrzuje výsostné a neopomenutelné postavení tohoto šachového odvětví u nás, stejně jako naši pozici celosvětově uznávané koršachové velmoci. 

0x 1458x Jan Židů
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat