Prague International Chess Festival

A znova na startovní čáru

05.06.2018 12:07 | Norway chess 2018

Wesley So poprvé poráží Magnuse Carlsena a dotahuje se na jeho vedoucí pozici. Na ostatních frontách panuje bohorovný klid, dnes pokračování po volném dni.

I šesté kolo probíhalo podle téměř již klasického norského programu - skutečně zajímavého boje jsme se dočkali jen v jediné partii. Aronian a Nakamura narazili na dobře připravené Caruanu a Maxima Vachier-Lagrava, nesvedli jim způsobit byť jen sebemenší bolístky hlavy a partie skončily vcelku logickými remízami, i když Nakamura stál možná i trošičku hůře. Jen se podívejte na jeho bělopolného střelce ve finální pozici!
Projít ale není kudy. Remízou skončila také partie Anand - Mamedyarov, kdy bílými figurami hrající indický velmistr přehodil v zahájení tahy (11. Ve1+? místo 11. Sg5) a pak už se staral spíše jen o to, aby partii nepokazil úplně. Vzhledem k tomu, že odstoupil Ding Liren (vrabci na sousedovic střeše si štěbetají, že do pražského zápasu s Davidem Navarou naskočí Harikrishna Pentala), vzrůšo zbylo už jen na Wesleyho So a Carlsena.
V předvečer partie se mistr světa nechal slyšet, že: "Abych byl upřímný, v našich partiích se toho moc neděje (Carlsen ze 12 partií vyhrál 4 - red.). Nevzpomínám si, že by se vůbec někdy příblížil vítězství. Pokud chci remízu, často ji snadno uhraji." Instantní karma tedy musela hned další odpoledne rázně zakročit.

-
. kolo -


Na Carlsenovu pozici nebyl hezký pohled, NorwayChess

Technicky vzato Carlsen stále má na prvním místě náskok poloviny bodu, jenže má odehránu jednu partii (kvůli odstoupení Dinga) k dobru a volno jej čeká hned zítra (má tedy dvojnásobný volný den). A vzhledem k tomu, že jen jedinou výhru na dvojici Carlsen - So ztrácí ještě celá pětice hráčů, máme se do posledních tří kol na co těšit.
0x 2106x Tadeáš Kriebel
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat
Připravuje se